Stránka 1 z 1

22.9. 1917 – Německý průlom u Rigy - 4 000 zajatců

PříspěvekNapsal: pát zář 22, 2017 11:07 am
od Hellboy
Menšími operacemi na obou stranách pokračují boje u Menin Road Ridge. Tíhu bojů nesou především I Anzac Corps, se 23.divizí X. sboru, součást Druhé Britské Armády které útočí na Eagle trench, kde jsou i přes silný německý odpor úspěšní a donutí německou pěchotu o opuštění svých opevnění.

Ve východní části Doverské úžiny je ztracena německá UB-32 ObLtn.z.S. Dittfurtha. Ponorka se stala obětí letadel RNAS, pro které to bylo první vítězství tohoto druhu.

Německá UB-40 ObLtn.z.S. Howaldta torpéduje v průlivu La Manche britský SS GRELEEN (bývalý BLAIRMORE), plující s nákladem železné rudy ze Španělska do Anglie. Zahyne 19 členů jeho posádky.

V souboji s piloty od No.60 Sqn RFC nad Poelcapelle je těžce zraněn Offizierst-stellvertreter Kosmahl od Jasta 26 a eso s 9 sestřely; svému zranění podlehne o 4 dny později.

Německé síly útočí na Jakobstadt (Jēkabpils) důležitou spojnici mezi Rigou a Daugavpilsem, kontrolující tok řeky Daugavy. Útokem způsobují průlom fronty v šířce 40 kilometrů a zajímají přes 4 000 ruských vojáků.

Italské jednotky útočí na rakouská postavení v Dolomitských Alpách. Vytvářejí si mírný tlak a na některých místech zvláště v okolí nejvyšší hory Marmolada vytlačují Rakouské síly z jejich postavení.

Při další z akcí Harwichského svazu proti flanderskému pobřeží se podařilo střelbou monitoru HMS Terror potopit v Ostende plovoucí dok.Za pomoc děkujeme Ing. Josefu Žákovi.