Diskusní fórum modelářů

(nejen plastikových)

Přejít na obsah

  • Obsah fóra ‹ Tématické modelářství ‹ 100 let Velké války (1914-1918) ‹ Velká válka v datech
  • Změnit velikost textu
  • Verze pro tisk

2.8. 1916 – První sestřel má i Erwin Böhme

Přehled událostí Velké války v datech
Odeslat odpověď
Příspěvek: 1 • Stránka 1 z 1
  • Odpovědět s citací

2.8. 1916 – První sestřel má i Erwin Böhme

Příspěvekod Hellboy » 02 srp 2016, 12:12

Německé útoky na Sommě neustávají. Jsou však neúspěšné ať se jedná o útok na britské jednotky u Delvill Wood, nebo na francouzské u Estrees.

Při dalším francouzském útoku na německé pozice jižně od Fleury (Verdun) se francouzské pěchotě daří zajmout 800 německých vojáků.

RNAS poprvé nasazuje do akce proti vzducholodím letadla, operující z letadlové lodě, proti L-17 vzlétá FSLt Freeman na Bristolu Scout, Serial 8953, z HMS Vindex. Akce bohužel končí nouzovým přistáním a internací pilota v Holandsku.

V Botnickém zálivu útočí německá UB 20 ObLtn.z.See Maxe Viebega na konvoj švédských lodí, plující mezi Stockholmem a tehdy ruským přístavem Rauma. Čtyři z nich potápí, mezi nimi i COMMERCE a BROR OSCAR, a pátou THEMIS zajme a eskortuje do přístavu Liebau. Švédové však nakonec mají štěstí, protože nedostatek paliva nakonec nutí německého velitele kořist propustit.

Německá armáda se s pomocí plynového útoku pokouší zaútočit na ruské pozice u Smorgonu (poblíž Vilniusu) Útok se ruským obráncům daří odrazit.

Na východní frontě sestřeluje svého prvního protivníka pilot KG2 Ltn. Erwin Böhme. Jeho obětí se pravděpodobně stal Eduards Pulpe, ruské stíhací eso se sestřely z ruské i západní fronty. Böhme se ještě v průběhu srpna stane členem Jasta 2. Při kolizi s ním zahyne v říjnu 1916 Hptm. Boelcke, sám Böhme padne v listopadu 1917 s 24 vítězstvími na kontě.

Ve Středomoří pokračuie hon na obchodní lodě Dohody. U35 si připsala na konto dvě menší lodě jižně od Sardínie a zajímavý úlovek se podařil KptLtn. Cäsaru Bauerovi na UB 46, když před Alexandrií potápí velký japonský parník KOHINA MARU.

Turecká vojska začínají s protiútokem na ruské pozice u Mush a Bitlis (Arménie).

Italské námořnictvo přichází u Taranty o bitevní křižník Leonardo da Vinci. Potápí se po výbuchu skladu munice, během kterého zahyně posádka 248 mužů. Itálie obviňuje sabotéry pracující pro Rakousko-uhersko, příčina výbuchu se však nikdy neobjasnila. Mohlo se jednat jak o sabotáž, tak i o náhodný výbuch.

Letecké boje se rozhoří i nad Sinajským poloostrovem. V tento den posádka MacLaren /West sestřeluje stroj od FlAbt 300, jde o první letecké vítězství v této oblasti.

Za pomoc děkujeme Ing. Josefu Žákovi.
Přílohy
2.8a RNAS Bristol Scout.png
2.8b viebeg_max.jpg
2.8b viebeg_max.jpg (14.15 KiB) Zobrazeno 278 krát
2.8bb Commerce.jpg
2.8bbb bror_oscar.jpg
2.8c bohme.jpg
2.8d ub46-bauer.jpg
2.8e LeonardodaVinci1PS.jpg
2.8ee vinci_tarent.jpg
2.8eee leonardo-da-vinci_1921-jan-25.jpg
[ Externí obrázek z nezabezpečeného zdroje ][ Externí obrázek z nezabezpečeného zdroje ]
Kapitán Roy Brown: Zatracení krtci. Můžu mluvit o štěstí, že jsem nechytil tak blbou díru !
Manfred von Richthofen: Vaše taktnost mě ctí.
Uživatelský avatar
Hellboy
 
Příspěvky: 3114
Registrován: 15 srp 2008, 15:52
Bydliště: Kladno
  • ICQ
Nahoru

Odeslat odpověď
Příspěvek: 1 • Stránka 1 z 1

Zpět na Velká válka v datech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

• Najít témata bez odpovědí
• Zobrazit aktivní témata
PARTNEŘI WEBU

  • Obsah fóra
  • Tým • Smazat všechny cookies z fóra
    Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
SPŘÁTELENÉ WEBY