Stránka 1 z 5

Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 11:41 am
od Pavel Klouček
Sbor rozhodčích SMČR pomalu, ale jistě stárne a řídne. Chtěli bychom proto jeho řady doplnit o novou, zejména mladou krev. Pokud byste měli chuť to zkusit nebo víte o někom, kdo by se na tuhle činnost hodil, napište nám prosím buď sem do tématu nebo přes SZ či mail pavel.kloucek@centrum.cz. Hlaste sebe, své kamarády nebo členy klubu, prosím, co nejdříve, ať máme představu o případném zájmu. Pokud nevíte, zda váš kamarád bude mít zájem rozhodčího dělat, pošlete nám jeho jméno a my ho oslovíme s dotazem. Pro letošní rok jsou naplánována dvě školení pro nové rozhodčí pro snazší dostupnost rozdělená na Moravu a Čechy. První proběhne u příležitosti soutěže v Žatci, která se koná 4. dubna 2015 (viz viewtopic.php?f=783&t=91594), druhé pak u příležitosti mládežnického MČR v Kopřivnici (2. a 3. 5. 2015). Představa o průběhu je následující:
1) Každé školení bude pro 8 až 10 lidí, svaz poskytne příspěvek na dopravu a ubytování
2) V pátek večer proběhne teoretická část a diskuse
3) V sobotu proběhne praktické bodování pod dohledem zkušených lektorů – v Žatci přímo jako člen hodnotící komise, v Kopřivnici jako doplňkový člen komise MČR
Podmínek pro účast je jen pár, budoucí rozhodčí musí být členem SMČR (lze vyřešit i na místě), ideálně by měl být zručným modelářem a musí mít chuť to zkusit.

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 1:37 pm
od síra
Úplný souhlas. Je potřeba nových a kvalitních rozhodčích, kteří doplní řídnoucí řady.
Možná by to taky chtělo podívat se na současný seznam rozhodčích a zjistit zda mají všichni průkaz rozhodčího a zda jim je umožněno něco rozhodovat.
V dubnu to budou přesně 4 (slovy čtyři) roky co jsem byl "proškolen" a od té doby jsem několikrát marně žádal, i písemně, o vydání průkazu.
Pokud je takových lidí více tak by možná ani žádný nábor nemusel být.

Po přečtení této výzvy jsem si ihned vzpomněl na jednu písničku, která si myslím celkem sedí.
https://www.youtube.com/watch?v=wuOd48af0es

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 2:25 pm
od Pavel Klouček
No Mariane ono tou průkazkou se stejně neboduje, ta slouží zejména pro zapisování praxe. V seznamu uvedený jsi. Zapomněl si ale dodat, že si byl třikrát osloven na účast v komisi (dvakrát žáci MČR, jednou senioři) a vždy si odmítl.

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 2:51 pm
od síra
1) Bez průkazu fungovat jako rozhodčí moc dobře nelze. Jednou na jedné menší soutěži byl takový pokus, ale raději pořadatel sáhl po někom jiném(ukecal ho) než aby potom řešil nějaké dohady. Ale jinak máš pravdu podle platných pravidel je důležité a rozhodující zda je rozhodčí uveden v seznamu rozhodčích na stránkách SMČR.

2) Jako rozhodčí (bez vydaného průkazu) jsem byl nominován pouze 2x a to na MČR mládeže. První nominace je datována k 21.2.2012 a kterou jsem přijal. MČR se mělo konat 8-9.6.2012. Bohužel se mi 14.4.2012 stal v práci úraz a když se díky vyšetření ukázalo, že to bude dlouhodobá léčba tak jsem se 19.4.2012 emailem omluvil. Další nominace přišla 18.2.2013 a vzhledem tomu, že jsem stále marodil a čekal na druhou operaci tak jsem obratem nominaci odmítl. O nominaci na MČR seniorů nic nevím a nemám o tom žádný záznam.
Pokud budeš chtít mohu veškerá svá tvrzení doložit emaily, kopií průkazu práce neschopného i veškerou lékařskou dokumentací.

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 3:07 pm
od Tomáš Pelej
Když to tak pročítám tak bych i zájem měl, ale chci se zeptat jak funguje delegování rozhodčích? Svaz požádá rozhodčího o účast na soutěži? Nerad bych potom byl nucen jezdit přes celou republiku. Zohledňuje se místo bydliště?

Ještě mě docela zarazilo to "omlouvání" Síry, opravdu je nutné při omluvence ze soutěže takto dokazovat "neschopnost" rozhodčího?

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 3:20 pm
od Pavel Klouček
Tomáši rozhodčí se oficiálně nominují pouze na obě mistrovství. U žákovského bývá snahou využít lidi spíše z okolních regionů, u velkého MČR pak pokrýt zástupce z různých končin. Rozhodčí se nejprve osloví, zda mají zájem přijet a pokud souhlasí, tak jsou zařazeni. Dokládat se samozřejmě nic nemusí, stačí v případě nějaké komplikace se omluvit, aby mohl být nominován náhradník. Ani tohle základní pravidlo slušnosti bohužel někteří kolegové nerespektují (to není myšleno na Síru) a pak vznikají zbytečné komplikace. Na regionálních soutěžích může rozhodovat kdo chce a jak chce, je to čistě na volbě pořadatele a svaz do toho nemůže a nechce nijak kecat. Jedinou výjimkou budou soutěže spadající do akce o Divokou kartu (viz sousední téma), kde si svaz předepisuje účast jednoho z členů předsednictva nebo jím nominovaného lektora, aby se zajistila objektivita hodnocení. Seznam oficiálních rozhodčí může třeba pořadatelům regionálních bodovaček pomoct, aby se případně dopředu domluvili s lidmi z okolí, jestli jim budou ochotni přijet s hodnocením pomoct.

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 4:46 pm
od Tomáš Pelej
Tak si mě napište na to školení v Žatci 8-) Jsem sice z moravy, ale blíž to mám do Žatce než do Kopřivnice

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 4:48 pm
od Pavel Klouček
Super, znamenám si!

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 10:16 pm
od Mischio
Ahoj Pavle. Vyškolenej jsem...průkazku snad najdu....nejsem ve Svazu ani v klubu momentálně. Co s tím?

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pát úno 13, 2015 10:52 am
od Pavel Klouček
No co s tím ... pro svaz si tímto momentálně nepoužitelnej ve vztahu k mistrákům. Lze to vyřešit třeba vstupem do virtuálního klubu č. 199. Jinak samozřejmě můžeš v klidu působit coby rozhodčí na regionálních akcích.

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 9:00 pm
od Mischio
ok dík za info. Obnovím to ve Svazu nebo vstoupím k Vám.. :-D

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 10:57 am
od Pavel Klouček
Zbyňku školitele-lektory máš vypsané v seznamu na svazové stránce. Tahle školení povedu asi obě já. Posuny v pravidlech ve smyslu změn bodů se určitě teď konat nebudou, ono to ani dost dobře nejde, protože k tomu předsednictvo nemá mandát a je potřeba něco takového schválit na konferenci, která bude až za dva roky. Plánují se nějaké úpravy ve výkladové části, k čemuž mandát je. Případné návrhy na změny bodovacího systému budou shromažďovány a zpracovány tak, aby se případně mohly přednést na příští konferenci ke schválení.

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 11:52 am
od Petr Krtil
Takže se jako po následující dva roky nebude nic dít.... Klasika...

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pon úno 16, 2015 10:00 am
od Pavel Klouček
Krtku umíš číst? Ty dva roky poslouží na to, aby se případné změny navrhovaly, shromažďovaly a prodiskutovaly. protože kdyby se to mělo řešit až na konferenci a každý si tam přednesl nějakou svoji představu, tak je z toho akorát tak bramboračka, ze které nic nevzejde. Ostatně pokud nějaké návrhy na změny máš, tak je klidně zveřejni tady nebo mi je pošli. Já za sebe bych zatím navrhnul ubrat po bodu z geometrie a čistoty a zavést zpět položku stavební dokumentace za dva body. Mohlo by to mít výchovný účinek pro soutěžící, aby si uvědomili, že správně doložená dokumentace je ku prospěchu nejen rozhodčím, ale i soutěžícím.

Re: Hledáme nové rozhodčí – školení 2015

PříspěvekNapsal: pon úno 16, 2015 10:07 am
od zbynek.skopan
hodnotí se model, ne knížky :shock:

bože bože :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: