Stránka 1 z 78

Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: stř úno 12, 2014 8:57 am
od Jirka 29
Svaz modelářů České republiky

Klub stavitelů plastikových modelů České republikyP O Z V Á N K A

na řádnou konferenci stavitelů plastikových modelů 2014

sobota 1. března 2014

Hradec Králové – zasedací místnost ve sportovní hale TJ Slavia,

Víta Nejedlého 1216, Hradec Králové

lokace GPS: 50°12’37.86″N, 15°50’37.328″EUzávěrka přihlášek delegátů: do pátku 14. února 2014 písemně nebo emailem tajemníku SMČR Mgr. Navrátilovi na sekretariátu SMČR je nutné doručit jmenovitou přihlášku. Pro později přihlášené nebude přiznáno hlasovací právo a nebude zajištěno občerstvení.

Delegáti s hlasovacím právem:

zástupci klubů SMČR – může být přihlášen 1 delegát s hlasovacím právem (starší 18ti let) na každých započatých 10 členů klubu starších 18 let – počet členů klubu se posuzuje podle zaplacených příspěvků na rok 2013. Při prezentaci se každý delegát musí prokázat průkazkou s vylepenou známkou na rok 2014.

- Jeden delegát nemůže na konferenci zastupovat jiného delegáta, případně jiný klub.

- Každý klub deleguje na konferenci pouze zástupce svého klubu, přenesení delegace na člena jiného klubu není možná.

- Předem navržený kandidát předsednictvem může být na konferenci ze závažného důvodu omluven, protože s kandidáty předsednictvo kandidaturu osobně projednalo a s kandidaturou souhlasí.

- Dodatečně nominovaný kandidát plénem konference v době jejího konání musí být přítomen, aby se konferenci představil a potvrdil vůli kandidovat.

- Navrženi kandidáti předsednictvem republikového klubu PlaM: 1. Vlastimil Bárta, 2. Ing. Jiří Brož, 3. Ing. Oldřich Václavík, 4. Michal Pelikán, 5. Ing. Jiří Fiala, 6. Petr Šámal,

Účastníci bez hlasovacího práva: (pokud nebudou delegováni jako zástupci klubů)

členové předsednictva SMČR a hosté předseda Miroslav Navrátil,

Jednání konference:

- V době zahájení musí být přítomno 50% z celkového počtu možných delegátů. V případě, že se nedostaví nadpoloviční počet oprávněných delegátů, musí být konference zrušena.

- Nejdříve po uplynutí 30 minut od zrušení konference, může být vyhlášena náhradní konference se stávajícím počtem přítomných delegátů. Pro přijetí usnesení o konání náhradní konference je nutný souhlas nadpoloviční většiny přítomných delegátů.Časový program:

8:30 – 9:30 prezentace

9:30 zahájení jednání

15:30 závěr

16:00 schůze nového předsednictva KPlaM ČR

Program jednání:

- zahájení volba komisí – mandátové, volební + návrhové

- zpráva o činnosti předsednictva KPlaM ČR a návrh směrů činnosti na příští období

- prezentace kandidátů na členy předsednictva KPlaM ČR

- diskuse

- volba členů předsednictva, (případně kandidáta na funkci člena kontrolní komise SMČR)

- přijetí usnesení

- závěr

Náklady na konání:

pronájem sálu, občerstvení a organizační výdaje hradí SMČR, cestovné hradí vysílající organizace

Poznámka:

- informace o způsobu hlasování bude podána volební komisí na konferenci

- V Hradci Králové v ulici Víta Nejedlého jsou parkovací hodiny (sazba za celý den je 40 Kč)Mgr. Miroslav Navrátil Vlastimil Bárta

tajemník SMČR předseda KPlaM ČR

Ke stažení zde:
Pozvanka na konferenci.doc
(48.5 KiB) 41 krát

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 8:37 pm
od zbynek.skopan

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 6:21 pm
od vlastabárta
Protože konference se nám blíží a někteří na jejím průběhu „pilně pracují a pilují“ už teď, chci se podělit s mým pohledem na věc. Po níže přijatém mailu na můj dotaz, jsem nejdřív neměl chuť to řešit takhle veřejně, ale nakonec si říkám vlastně proč ne, že..
Interním řešením po mailech to v této chvíli už považuji za zbytečné
Adminy fóra prosím, nechte lidi diskutovat...

Jirko, chci se jen ujistit, to jsi tam vložil opravdu ty ? Nebo to je jen pod tvým jménem.
http://ipmsnymburk.com/forum/viewtema.php?ID_tema=38061
V.

---------- Původní zpráva ----------
Od: airfan.jirka <airfan.jirka@seznam.cz>
Komu: vlasta bart <vlastabart@seznam.cz>
Datum: 17. 2. 2014 11:13:11
Předmět: Re:
Ještě aby jsem nedělal nic za Tvými zády. Obvolal jsem kluby (zatím polovinu), kvůli účasti na konferenci. Tvoje kandidátka je zcela of topic. Mluvil jsem s Pelikánem a ten to dělat nechce na 100%. Václavíka nechtějí Moraváci. Takže jsem získal další kandidáty do voleb. Jinak předsednictvo by mělo být liché, tj. pětičlenné, ne šest, jako teď, ale to zase není tak velký problém. Kromě tvé nabídky za Moravu kandiduje Vláďa Vaňásek (Tora Příbor), dále Pavel Klouček a Michal Kaplan. Lidé, kterým jde o Svaz, kteří pro něj něco chtějí udělat. Obvolám ještě dnes zbytek klubů a získám tak přehled, kolik se sejde hlasů, aby jsme byli usnášeníschopní. Pokud to bude méně, než si vyžadují stanovy, Hradec odpískáme a přesuneme termín na 15.3. na Prosek. Už jsem to o víkendu konzultoval s Jirkou F., Petrem Š. a některými předsedy klubů. Nemůžeš chtít, aby lidi projeli z VLASTNÍHO 1500,- a nic se nekonalo. V případě potvrzené neúčasti budu informovat o situaci Navrátila a domluvím se s ním na náhradním termínu. Prosečtí nám vyhradí jednu učebnu, to bude stačit na ty dvě hodiny. Bohužel k tomu jsi významnou měrou přispěl Ty. Ta informace o konferenci zde měla být už po Vánocích.
Vlasto, počítej, že budu kandidovat proti Tobě na předsedu. Chci to vrátit do mikačových stop, kdy byl kalendář, 4x do roka věstník, kdy byla zpráva o usnesení z konference atd. atd. Máme stránky a na nich prd, spíme. Za ty čtyři roky, co jsi to vedl, jsme se propadli až na hranici zániku. Komentáře na Nymbecu jsou Tvojí vizitkou. Organizace, o které se nic neví, nemá šanci přežít. Mne to přestalo bavit, dělat něco za Tebe, když jsi mi řekl, že kalendář je zbytečný( a to jsem ho udělal rok před tím) . Vždyť Ty jsi tím porušil usnesení konference, kdy jsme tím zavázaní!
Jen tak mimochodem- byla schůze k e-dayi a MR. Vláďa Šulc mi na rovinu oznámil- pokud Ty budeš předsedou, letos se při e-dayi MR seniorů konat nebude. Chce člověka, který spolupracuje a který zvedne prestiž bodovačky. Ne že tam budeme nakonec na sebe koukat jen jako rozhodčí. Já netvrdím, že jsem na to nejvhodnější, chtěl jsem jako předsedu Jirku Fialu, ale lidé z klubů jej jako předsedu nechtějí- protože prý více mluví než dělá.

Měj se Jirka


Jirko, čekal jsem to, koneckonců když se Vám to nepovedlo hned tehdy po volbách, které nedopadly, jak dopadnout měly, že? Tak jste mi komicky projevili nedůvěru hned na následujícím E day . Jako předsednictvo jsme nikdy netáhli za jeden provaz, tohle prostě v Čechách nefunguje, bohužel, nezmění to ani nově navolení lidé, vždy to bude slepenec lidí s rozdílnými zájmy a očekáváním.
Je to vše jen v lidech, bohužel.

Ještě aby jsem nedělal nic za Tvými zády. Ale ve skutečnosti to děláš, nebo se pletu ? Obvoláváním klubů, separé schůzky vyvolených chlapců "co se spolu baví" a jsou tedy in, to není nic za mými zády?
K té of topic kandidátce, jak jsem Vám všem z předsednictva už psal, je to jen proforma kandidátka, ta skutečná se vždy vytvoří až na konferenci.

Nemůžeš chtít, aby lidi projeli z VLASTNÍHO 1500,- a nic se nekonalo,... Jirko, já to chci ? Ne takové jsou regule a já jsem si je nevymyslel, ani já nejsem dvakrát nadšenej, jet na sobotu do Hradce. Ale takhle to prostě funguje.
Jo, chápu, že v Česku se ale chce aby to běželo jinak, uděláme to vše při soutěži, za dvě hoďky, aby se přitom ještě stihlo dát si model do soutěže, nakoupit si ve slevě od prodejců na akci, pokecat si u toho s přáteli, no a jen tak mimochodem odvolit předsednictvo. A proč, no protože tam bude klaka k tomu nakloněných a se vším předem souhlasících lidí? A protože se to předem upeklo a tak je to tedy správně, tak pojedeme radši do Prahy. Protože „my vyvolení“ to tak chceme. No to je komické.
Pro tvé info, i pro info ostatních, jeden z bodů pozvánky říká:

Jednání konference:
- V době zahájení musí být přítomno 50% z celkového počtu možných delegátů. V případě, že se nedostaví nadpoloviční počet oprávněných delegátů, musí být konference zrušena. .....to tedy za a)
- no a pokud to a) neplatí, platí toto :Nejdříve po uplynutí 30 minut od zrušení konference, může být vyhlášena náhradní konference se stávajícím počtem přítomných delegátů. Pro přijetí usnesení o konání náhradní konference je nutný souhlas nadpoloviční většiny přítomných delegátů.Hradec je to, i protože je to pomyslný střed, kam to mají všichni přibližně stejně. Přibližně, to aby mě zas někdo nebral doslova. Jak vidíš, konat se bude vždy ve vyhlášeném termínu, je to ošetřeno, ať už budou nebo nebudou "všichni", protože všichni tam nebudou nikdy. Takže ve skutečnosti ti / vám/ jde o to spláchnout to na skoro vlastní půdě s podporou svých lidí. Ušetřit 1500? Trochu zapomínáš i na to, že kluby mají o účasti informovat svaz, ne tebe. To co děláš je de facto, puč? No, srovnej se s tím a pojmenuj si to sám s kamarády.

Máme stránky a na nich prd, spíme. Zajímavé konstatování a podivná sebereflexe jen čtrnáct dní před konferencí, nemyslíš ? Zvláště od člověka, který "ty naše" stránky na 100% ovládá. A ono tě to Jirko, dřív netrápilo?
Takže ke stránkám. Ta naše domluva po volbách byla jasná, vytvořit si své vlastní stránky, tak aby do nich mohlo celé předsednictvo psát a vkládat příspěvky. Tedy aby to nebylo jako za Honzy, kdy tam psal, redigoval a vkládal příspěvky /prostřednictvím svého syna/ jen on sám. Měl jsem připravené své stránky, nakonec jsem ustoupil té tvojí verzi, koneckonců i na té tvé jsem se podílel, že? Pamatuješ si ještě tu naši diskusi ohledně zamýšleného provozu "těch našich" stránek, chceme je a platit si to budeme klidně ze svého, to nebude problém, je nás na to šest, vkládat tam příspěvky budeme všichni. Problém to však byl a je. Jak to, že do dnešních dnů tam všichni, tak jak to bylo domluveno, ten přístup nemáme? To bylo tehdy nápadů a optimismu. Realita a výsledek? První rok ti provoz stránek proplatil Navrátil, i když nemusel, já jsem ale na vlastních stránkách trval. Dál jsem už stránky platil já, na základě tebou dodaných účtenek, a to buď ze svých vlastních, nebo svazových peněz. Ostatně, ten poslední doklad jsi mi ani nezaslal, přestože jsi mi to slíbil a už dostal zaplaceno. Slova o našich "vlastních stránkách" jsou tedy dnes trochu komické, že? A pokud je tam tedy prd, jak píšeš Jiříku, brečíš sice hezky, ale na špatném hrobě. Třešničkou na dortu, dost hořkém a jen trochu komické je i to, že všechny příspěvky i ty mé jsou podepsány: by jbroz, ale chápu, alespoň to vypadá, že něco děláš a jsi aktivní, zatímco ten Bárta, no ten na to sere.

Chci to vrátit do mikačových stop, kdy byl kalendář, 4x do roka věstník.. Ale tam už to, alespoň těmi stránkami, vlastně už je, nebo ne? Jen se změnilo Mikač za by jbrož.
Ad kalendář, Jirko on ten kalendář je celý moje práce, viď, v tom roce 2012 jsi pouze do mého předchozího doplnil aktuální data, nic víc. Tu šablonu jsem vytvořil já. Ve wordu práce zhruba na dvě hodiny? Co tě na tom nebavilo, kolik času ti to vlastně zabralo a co bys v předsednictvu Jiříku chtěl tedy vlastně dělat? No mě to asi bavit má, nebo jak píšeš, je to vlastně moje povinnost?

Ty jsi tím porušil usnesení konference, kdy jsme tím zavázaní! Hezká věta, takže ti to přeložím, MY jsme tím zavázáni, tedy i ty a kdokoliv z předsednictva, ale jen já jsem tím porušil usnesení předsednictva.
Jirko, my, jako Svaz pořádáme dvě soutěže, ty by tam tedy měly viset.. Tečka. Myslíš tedy, že když ty stránky máš na starosti a jako jediný tam máš přístup, že bys to tedy taky mohl po domluvě aktualizovat, tak aby to bylo opravdu aktuální. Nebo potřebuješ specielní befel?
Víš, dost mě děsí představa, že mám členy předsednictva, dospělé chlapy, kteří do toho šli stejně jako já dobrovolně a kterým jak jinde píšeš, jde o Svaz, kteří pro něj něco chtějí udělat, že mám tyto lidi neustále úkolovat jak malé děti a neustále jim připomínat, že jsou v předsednictvu a že by měli taky něco dělat. Jediný kdo to pochopil a komu není potřeba nic nařizovat, je Petr Šámal, jehož zájem o MR mládeže a vše okolo toho, ať už se to někomu líbí nebo ne, je příkladný.
Marně přemýšlím, proč třeba tahle jeho vlastní aktivita nevisela na „našich stránkách“, jako ten tolik dnes chybějící věstník, v čem byl vlastně problém? Že to celé nebylo posvěceno tebou?
petrův věstník.jpg

Reakce z předsednictva? Za všechny, jedna reakce. A vlastně ona byla jediná a typicky typicky česká, i když z Moravy, Petrova vlastní iniciativa je po zásluze potrestána.


Zdravím,
vidím, že Šámal převzal funkci šéfa……………………………….
Olda Václavík

Zdar,
vidím, že plánování a určování co kde bude již plně převzal kolega Šámal.
Vidím, že není nezbytně nutné se aspoň jednou za rok sejít a odsouhlasit si věci.
Chápu, že jsem daleko a pro většinu z Vás je Ostrava venkov, kde liška dávají dobrou noc.
Přeji Ti mnoho úspěchů,
Olda Václavík


vlasta bart (vlastabart@seznam.cz)
Re: noninace
21. 2. 2013, 23:17:34
Komu: olda
g
Oldo, už minule jsem ti psal, že Šámal nic neplánuje, nic nepřevzal, pouze má na starosti mládežníky, protože ho to prostě baví, asi, a dělá to, je koneckonců v předsednictvu jako ty, tak v tom nevidím problém, prostě doba úkolování a přemlouvání, dělej něco, nechceš s něčím pomoci atd., si myslím není aktuální, E day potažmo MR seniorů má na starosti Brož, budeš mi pak psát, že to převzal Brož ??
Už minule jsem ti psal, že já na moravu jezdím a nemám s tím problém a to jsem jen řadový zaměstnanec školství s mizerným platem, cesta z moravy do čech je dlouhá stejně, jen opačným směrem, tak kde vidíš problém??

Vidím, že jakýkoliv můj názor (názor klubů na severní Moravě je zbytečný. Oldo a jaký názor ? Můžeš se vyjadřovat ke všemu, tak to dělej..

...nicméně nejen mně, ale dalším lidem se toto nelíbí. - mě se taky nelíbí plno věcí Oldo, ale vždy to řeknu adresně, už minule jsem se tě ptal KDO jsou ti další lidé, konkrétně ?

...a proč to nenapíšou i mě, když se jim to nelíbí
stále je pro rok 2014 /psáno v roce 2013/ volný pořadatel na MR žáků, tak proč to ti tví notoričtí stěžovatelé nevezmou?? Tedy, pokud to nejsou Slavičínští borci, těm se nelíbí samozřejmě nic, to chápu, nicméně jedno jejich "mistrovství" jsem měl tu čest vidět, děkuji, stačilo
V.


A Olda už se neozval, jak jinak.
Co tedy tobě Jirko vlastně bránilo napsat třikrát, čtyřikrát do roka ten tolik ti chybějící věstník, třeba jen proto, aby ses mohl oprávněně podepsat tím by jbroz..
A téma?
Co třeba info o E-day s obšírnější informací o soutěži, když už za předsednictvo sedíš a kopeš, na poradách o E-day. Nebo jen kopeš?
Nebo jak pozvednout a podpořit tu MR bodovačku.
Nebo po soutěži samé vytvořit věstník s nějakou zpětnou vazbou a tvým vlastním názorem a pohledem, třeba s vloženou fotoreportáží z akce, pro ty co tam z různých důvodů nebyli.
Nebo o té jistě skvělé oktober akci u vás ve firmě na sklonku loňského roku.
Víš, ta představa, že tu bude předseda jen proto, aby Vám členům předsednictva stále něco připomínal a říkal udělej to…
No, a když to nefunguje, tak je to jen jeho vina, ta představa je opravdu úsměvná. Mimochodem, když jsem ti dával fotky z E-day, nějak se je tam dodnes nepodařilo vyvěsit a vždy byl z tvé strany „nějaký problém“, že?
K čemu jsme tedy ty stránky tvořili?
Stejně tak „byl pro tebe problém“ včas vyvěsit i samotnou pozvánku na konferenci, trvalo ti to sedm dní, celých sedm dní ti trvalo vyvěsit to na „naše“ – tvoje stránky a mnou vytvořenou pozvánku na konferenci ještě parafovat by jbroz. Bravo!

vlasta bart (vlastabart@seznam.cz)
Konference v Hradci, pozvánka
5. 2. 2014, 12:00:43
Komu: Jiří Brož, Petr Šámal, Jiří Fiala, olda václavík, Michal Pelikán

12.2..jpgJen tak mimochodem- byla schůze k e-dayi a MR. Vláďa Šulc mi na rovinu oznámil- pokud Ty budeš předsedou, letos se při e-dayi MR seniorů konat nebude. Chce člověka, který spolupracuje a který zvedne prestiž bodovačky.
Jirko, a nebyla ona ta naše domluva taková, že mě budeš vždy o těchto věcech informovat předem? Jen tak mimochodem? Pokud se totiž něco dozvím ex post, těžko se můžu k věci vyjadřovat nebo zúčastnit, že? A že tam jako zástupce předsednictva, navíc zaměstnance sponzora, je tvoje účast pochopitelná a pro nás přínosná, nebylo tohle naší domluvou? Víš co je to střet zájmů? :idea: Takže pozor, dále volit jen ty sponzorem posvěcené.
Hloupě se tě, Jirko zeptám, kdo je vlastně Vláďa Šulc, že mluví před konferencí o tom, kdo někde bude nebo nebude. Já si vždy myslel, že je to jen věcí členské základny, potažmo náplní konference.

Promiň, Vláďo, ale tohle mi přijde jako unfair lobbing? :? A pokud ti tak strašně moje osoba na té vaší přípravné schůzce k E-day chyběla, tak stačilo zavolat nebo napsat mail a mohl jsem tam přijet a sedět třeba vedle Jiříka. Pokud vím, tak se žádné diskusi i té nepříjemné, nikdy nevyhýbám. No, ale jak je vidět, tak ono to vlastně nebylo žádoucí, že?

Dodnes na stránkách nevisí nějaké info o E-day 2014, přestože datum je známé už od E-day 2013. Ale bylo by toho víc Jirko…
K prestiži bodovačky poprvé.
Tento pravidelně se vracející evergreen má nejasné řešení, stále se nám jako bumerang vrací, nikdo v podstatě neví jak na to a rovněž nikdo taky nemá páku na to jak zvýšit počet modelů a lidí samotných v soutěži. Přesto se o to tom všude možně pindá a vedou zasvěcené řeči. Ostatně jako o všem u nás v Česku, stačí se kouknout do diskusí na téma právě probíhající olympiády. Tam je zas odborníků a trenérů…
Plno lidí navíc ani nechápe rámec soutěže, tedy to, že je vypsána pouze pro členy Svazu, což je prý diskriminace. Opravdu? Takže, když si zakoupíte rybářský prut, jste automaticky rybář s právem chytat ryby? Lituji všechny ty kdo mají tak jednoduchá řešení a pravidla pro účast. Pro mnoho lidí, je soutěž typu líbí-nelíbí a vítězství v ní kreditem úspěšnosti a vítězství ve třech podobných akcích pocitem vlastní dokonalosti a nepřekonatelnosti. Jenže kdo se na soutěžích tohoto typu pořádně kouká a vidí, ono to totiž není totéž, se mnohdy nestačí vítězným modelům divit. Jo, mnohdy jich je tam hodně a to je měřítko úspěšnosti soutěže. Jeden rok jsem při vyhlašování výsledků soutěže Hobby na E day řekl, že bych byl rád, kdyby soutěžící když už s modelem letos /v tom roce/ zvítězili v Hobby, aby dali ten samý model za rok do Masters. A odezva? Za rok se našel pouze jeden odvážlivec..


K prestiži bodovačky podruhé...
...to bude krátké, jako bodovačka sama. Všichni jistě víte, jak dopadla ta super bodovačka všech bodovaček v Brně. Chlapci vymysleli a předložili dobrý návrh, dali do toho svůj čas, prostor, reakce byly velice kladné, soutěžících se hlásilo hafo....
Ále, co bych to popisoval, najděte si to, i výsledek. Dobrý úmysl byl po zásluze oceněn.

Takže jak chcete pozdvihnout prestiž bodovaček?? Ono, ne každý má na to koule dát svůj model do bodovačky, že profíci a kačenkáři z líbí nelíbí? Pochopitelně, že teď mám na mysli jen některé notoricky známé figurky z anonymního fóra. Protože ti co něco umí, to buď nečtou, nebo nemají potřebu se k tomu vyjádřit. Chválit něco se v našich končinách totiž moc nemusí, myslím, chválit bez dalších úmyslů :wink: Bohužel je to ke škodě věci samé.
by vbart

Vlasta Bárta
předseda sekce plastikových modelářů při SMČR

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 6:39 pm
od Lonestar
To taky nechápu, proč nebyla konference uspořádána souběžně s nějakou větší modelářskou akcí (třeba ten Jirkou zmiňovaný Prosek 15.3. je z tohoto pohledu ideální).
Skoro bych to považoval za záměr...

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 7:48 pm
od NewCaddy
Termín schůze byl již stanoven s relativně dobrým předstihem. Postup "usnášenischopnosti" byl popsán. Pokud je dle stanov SMČR, je vše OK a takto ohlášenou schůzi již nelze přesunout bez vážných příčin. Podle mě klid na celodenní konferenci, kde je potřeba řešit konkrétní body a pražská soutěž jsou nespojitelné. O tom, že Hradec je pro Moravskou část přijatelnější než Praha ani nemluvě. (Navíc 15.3. je mezinárodní soutěž v Bytomi).

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 8:43 pm
od Martin Černý 'Černoch'
KPM Kaznějov vysílá dle hlasovacího klíče jednoho delegáta (já to nejsem, neb osobně už necítím povinnost tam jet, po tom co se tu čtyři roky dělo, respektive nedělo). Po výsledku konference se KPM Kaznějov definitvně rozhodne zda dáme SMČR vale nebo ne.

Přečetl jsme si Vlasto tvůj příspěvek. Díky po takovým vedením (tvým) být nechceme. Pokud se Jirkovi B. podaří něco změnit, má moje sympatie do budoucna.
Víc se k tomu vyjadřovat zde nechci, i když na mě budeš nejspíš utočit za to co jsem teď napsal.

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 9:08 pm
od komisař
to Lonestar: Caddy má pravdu Libore.

Původně jsem na konferenci jet nechtěl a chtěl jsem dát přednost rodině a tréningu s hafany (pasení s border coliemi).
Ale když jsem přelouskal sáhodlouhý "úvod do problematiky" určitě přijedu spolu s našim předsedou Dušanem.

Jak píše Černoch - jak uvidíme výsledné usnesení (a změny), tak se podle něj MK Apolo Kopřivnice rozhodne jestli setrvá v SMČR či nikoli.

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 9:16 pm
od vlastabárta
Martin Černý 'Černoch' píše:KPM Kaznějov vysílá dle hlasovacího klíče jednoho delegáta (já to nejsem, neb osobně už necítím povinnost tam jet, po tom co se tu čtyři roky dělo, respektive nedělo). Po výsledku konference se KPM Kaznějov definitvně rozhodne zda dáme SMČR vale nebo ne.

Přečetl jsme si Vlasto tvůj příspěvek. Díky po takovým vedením (tvým) být nechceme. Pokud se Jirkovi B. podaří něco změnit, má moje sympatie do budoucna.
Víc se k tomu vyjadřovat zde nechci, i když na mě budeš nejspíš utočit za to co jsem teď napsal.


Martine, útočit na tebe a proč vlastně, své jsem si řekl, :( plivat na sebe ale nenechám ty máš jiný názor a máš na to právo, pokud ti to vše připadne normální, je to tvoje věc...

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 9:17 pm
od Jirka 29
Vlasto, sice nevím, proč si myslíš, že Ti pomůže vytáhnout všechny soukromé emaily mezi předsednictvem na veřejnost. Víš že je to trestné? No budiž. Mysli si to dál, reakce člověka, který si myslí, že jej všichni milují a že vše běží správně. Co jsem napsal, na tom si stojím. Předsednictvo stojí a padá s předsedou. Pokud si myslíš, že nikoliv, velice se mýlíš. Tvůj přístup, necháme vše vyhnít- je zcela zcestný. Tvůj výrok " nechci to dělat direktivně jako Mikač", který mimochodem skoro vše odmakal sám, mne dostal.

Já vůbec nestojím o nějakou funkci- minulé volby jsem odmítal i členství v předsednictvu. Může Ti to potvrdit řada lidí, kteří tam minule byli. Když už jsem se tam dostal, chtěl jsem ji dělat tak, jak budu moci nejlépe. Nejdříve jsem byl překvapen nerozesláním usnesení konference po klubech, poté zděšen když se blížilo MR seniorů a stále se nic nedělo, žádné zasedání předsednictva, prostě nic. Nakonec jsem se toho chopil, protože vše směřovalo k velikému problému. Moc mi pomohl Honza Mikač, který mi odevzdal celou svoji kartotéku a já byl schopen vše zajistit. Posléze jsem se dozvěděl, že jsi odcestoval za dcerou do UK v kritický čas a pramálo Tě zajímalo, co se bude dít. Po této anabázi jsem podal rezignaci(proběhlo to i na tomto fóru, můžeš si to vyhledat- nedostal jsem odpověď ani od Tebe, ani od mgr. Navrátila. Nato jsem jel v listopadu za SVOJE do Telfordu (zdůrazňuji to, než mne někdo napadne, že bafuňáři tam jezdí za svazové, já ne). Zde další šok. Měli jsme tam prostor pro reprezentační stánek- v sobotu v 9:30 za mnou přišel činovník IPMS UK a zeptal se mne, kde máme hotový stánek? Dal mi nůž na krk a že když nebude do 10:00, o stoly příjdeme. Ač jsme nebyli součástí české výpravy, s pomocí kluků ze Žatce jsem narychlo spytlíkoval stůl( měl jsem shodou okolností českou vlajku a na stůl jsme dali modely, které jsme vezli pro každý případ sebou) . Ty jsi přišel v 10:45 k hotovému a moc Tě nevzrušovalo, že jsme o místo málem přišli. K Telfordu- kolikrát jsi poslal po klubech výsledky našich soutěžících? Kolikrát jsi je poslal třeba i mně, abych je dal na webovky? Dále- vzpomeň si, kdy byla naše první schůze předsednictva? A vlastně jenom jedna jedinná k kompletní sestavě?
Ke kalendáři- když ještě 15.1.2012 nebyl ani náznak nového kalendáře. Chopil jsem se toho já. Vzal jsem tvůj minulý( zde ti budiž čest a chvála) a osobně obtelefonoval všechny předsedy klubů, zda souhlasí termín. Potom jsem jej rozeslal. Ti, kteří nebyli dostupní na telefonu, jej dostali emailem. Po třech úpravách a dalších telefonátech jsem rozeslal finální úpravu. Trvalo mi to tří týdny a nikoliv dvě hodiny. To nebudu vůbec zmiňovat, co jsem provolal. Abych tě nějakým způsobem kryl, uvedl jsem , že za to můžou opozdilci, kteří neposlali termín včas. Další rok jsi řekl, že kalendář není třeba, že Modelfóru stejně visí ten od Zbyňka Škopána. sic! Letos bylo na MR nejméně lidí v dějinách- zeptej se sám sebe, proč.
Petr Šámal udělal dal dohromady novou databázi Dětských domů a kroužků mladých plastikových modelářů. Po naší jediné plnohodnotné schůzi si vzal mládež za svoji a plně se jí věnoval. Od něj jsem dostal data a ty nyní visí na webu.
K e-dayi - těžko Ti budu posílat pozvánku, když i já se dovím, že schůze k e-dayi je zítra. Vláďa Šulc a ostatní majitelé firmy jsou totiž značně zaměstnaní lidé a jsou stále na cestách. Plakát na letošní ročník je hotový- propozice bude dělat nový předseda, nebo někdo jím pověřený. Uvědom si, že e-day se bez MR obejde, ale my bez něj nikoliv. Prostory zadarmo, ubytování rozhodčích a týmu zadarmo (ano, i Tvoje), tak zlý je Eduard, který přece manipuluje s výsledky voleb. Při okrájeném rozpočtu máme tak tak na MR žáků a cestovné pro ně do Telfordu. To víš nejlépe.
Ad webovky- když není o čem psát, těžko tam mohu něco dávat. Ale pobavilo mne, že jsi rozesílal zmatečné emaily ke konferenci s důrazem, že nevíš, zda to dojde, protože nemáš všechny adresy předsedů. Od čeho tam visí asi ten seznam? Naposledy prověřený o loňském MR. proto byly ty webovky dané dohromady, aby jsi je používal. Mně si pozvánku poslal, až když jsem Ti zavolal 4.2. a dozvěděl se, že o konferenci víš již od Vánoc.
Na rovinu, pokud má vše pokračovat v Tebou zaběhaných šlépějích, náš klub ze SMČR vystoupí, a jak jsem dnes měl telefonáty po Tvém pestrobarevném, vykřičníky a velkým písmem zdůrazněným příspěvkem, nebude zdaleka jedinný. No hlavně, že Ti zbude funkce- president ničeho.

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 9:35 pm
od Jakub Vilingr
No já myslím, že tohle je vynikající prezentace Svazu modelářů České Republiky. Jen tak dál pánové. =D>

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 9:56 pm
od zbynek.skopan

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 10:16 pm
od šurda
Jenom malá připomínka.

1. Teď jsem byl na stránkách SMČR a žádný kalendář tam není - možná neumím hledat.

2. Jsou tam 2 seznamy klubů. U našeho klubu KPM Jihlava je v jednom seznamu uveden jako předseda Jan Malášek, který byl pouze zastupujícím předsedou a to asi před 15ti lety. Ve druhém seznamu je uveden jako předseda Leoš Licha - ten již předsedou není více jak 2 roky. Změna byla posílána na SMČR opakovaně nejméně 3x.

Pánové, takhle to opravdu nebude fungovat, když nejste schopní ani za několik let opravit kontakty na klub, který má notabene všechny údaje na vlastních webových stránkách, které fungují a jsou velmi pravidelně aktualizovány.

Jako KPM Jihlava máme 18 členů, ale v SMČR jich je necelá polovina a velká část z nich uvažuje o vystoupení ze Svazu. Prostě absolutně nevidí smysl v něm setrvávat. Takže jako klub vystupovat ze Svazu asi nebudeme, ale pravděpodobně naše členství zanikne s úbytkem členů SMČR - nikoliv členů KPM Jihlava.

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: pon úno 17, 2014 10:55 pm
od vlastabárta
Jirka 29 píše:Vlasto, sice nevím, proč si myslíš,................................... No hlavně, že Ti zbude funkce- president ničeho.

Ale já si nic nemyslím Jirko, jen je mi divné, žes to nechával vyhnít až do dnešních dnů a přitom to vše čtyři roky věděl, patrně záměr. Sofistikované. V předsednictvu s Honzou jsem byl, takže moc dobře vím, že to sám odřel, ostatně to složení členů bylo dost podobné, výletník z Moravy co si občas dojel do Prahy na schůzi spojenou s rodinným výletem, druhej co věčně neměl čas protože byl v práci, a pak ten "neviditelnej zbytek". Vše potřebné jsem k tomu řekl a za tím si stojím. Ale chápu, chlapci co se spolu baví to pochopitelně vidí jinak. Pochopitelně..

šurda píše:Jenom malá připomínka.

1. Teď jsem byl na stránkách......................Změna byla posílána na SMČR opakovaně ............. ale pravděpodobně naše členství zanikne s úbytkem členů SMČR - nikoliv členů KPM Jihlava.


Víš problém je v tom, že ke mě se to prostě nedostane, rozesílal jsem pozvánky na všechny kluby na které jsem dostal podklady od Navrátila, na základě naposledy zaplacených příspěvků. A z toho bohužel nejsem schopen poznat jestli mail tam uvedený je platný, nebo jméno předsedy je platné, ty co se mi vrátily jako nedoručitelné, pokud se pamatuji tak Jihlava mezi nimi nebyla, jsem nakonec dohledal jinde.
Kalendář tam pochopitelně není http://www.ipmscze.cz/?page_id=57 když ho laxní předseda neudělal. :?

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2014 10:21 am
od zbynek.skopan
Jirka 29 píše:......... Další rok jsi řekl, že kalendář není třeba, že Modelfóru stejně visí ten od Zbyňka Škopána. sic! Letos bylo na MR nejméně lidí v dějinách- zeptej se sám sebe, proč........


Mě do toho netahej...jednak jsem členem jiné svazové odbornosti a druhak kalendář na mém blogu jerize moje soukromá iniciativa, nějak nestojím o to, že mě zase bude ........... nadávat, že nekoordinuji kolizi termínů a že jim vlezla do termínu akce klubu vzdáleného 250km daleko..... :grin:

A jinak.... až bude tvůj "plešatý živitel" plánovat e-day ať se dojede podívat do galerie Butovice. Dělají tam nové stropy a vyměňují osvětlovací tělesa... takže doporučuji přibalit čelovky.... :grin: :grin:

Re: Konference SMČR- IPMSCZE

PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2014 10:23 am
od Randalf
Jak to tak čtu, mám zvrhlou radost, že stejné problémy se řeší v různých spolcích, velice podobný problém se řeší u mé druhé úchylky v ČsF (Československý sci-fi fandom) :grin: :grin: :grin:
Já bych doporučil začít tím, že se bude udržovat funkční kalendář akcí a pokus to není vedení schopno zajistit, je vhodné definovat, že oficiální kalendář bude jeden z těch mnoha, co se po našich webech vyskytují. Ale ani to však neřeší problém s jeho plněním a údržbou, pokud pořadatelé akce o sobě nedají vědět.
Druhé kolo vidím v tom, aby se k vedení SMČR i "IPMS CZ" přihlásili lidi, kteří mají nějakou vizi a snahu něco pro náš koníček dělat, ne jen mít funkci. A začal bych už na postu nejvyššího předsedy SMČR...