Stránka 1 z 5

TBF-1 Avenger 1:48 Italeri

PříspěvekNapsal: 14 dub 2006, 20:38
od Zdeněk Budjač
Zdravím všechny!

Takže já se tentokrát pokusím postavit TBF-1 Avenger v měřítku 1:48 od Itaeri. Bude to éro z letadlové lodi Natoma Bay z roku 1944. Tak to aspoň píšou v plánku v krabičce. Nemám v plánu žádné doplňky. Jedná se výlisky Akurátních miniatur a tak si myslím, že skoro nejsou třeba.

PříspěvekNapsal: 14 dub 2006, 21:23
od Martin Jursa
Super! Avengerov nie je nikdy dost!

PříspěvekNapsal: 19 dub 2006, 15:52
od Zdeněk Budjač
Takže postup za poslední dny. Neměl sem čas fotit tak až dnes. Nastříkané vnitřní plochy, nastříkané stíny a zesvětlené hrany. Až to pořádně zaschne tak to spatlám dohromady.

PříspěvekNapsal: 19 dub 2006, 17:02
od Michael Skočil
Jo jo moje krevní skupina jenom větší měřítko. :-D Pěkný, pokračuj už se těším.

PříspěvekNapsal: 19 dub 2006, 17:15
od Jakub Vilingr
Michael kecá, má doma Avengera v 1/32 a dělá že o něm neví :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jinak pěkný, Avenger je krásný éro :P

PříspěvekNapsal: 19 dub 2006, 18:43
od Michael Skočil
Kubrte nerejpej :grin: Jak bych o něm nevěděl, když zabírá tolik místa. :-D
Zdeňku sorry za OT.
Náhodou tam mám ještě jednu 1/72 od Hasegavy. Na toho se móóóc těšim.

PříspěvekNapsal: 19 dub 2006, 18:46
od foxbat
Možná ten postshading bych udělal krapánek světlejší. Jinak gúúúút. :) :)

PříspěvekNapsal: 19 dub 2006, 19:05
od Martin Jursa
Velmi pekne sa to rysuje.
Ale na moj vkus je tam trochu vela zelenej farby.
Drzim palce pri pokracovani. Bude to fesak.

PříspěvekNapsal: 19 dub 2006, 21:09
od Zdeněk Budjač
Ještě bych možná mohl trošku zesvětlit. Uvidíme jak se na to vyspim.
A tý zelený nakonec nebude tak moc, vlastně ji všechnu zavřu dovnitř a pak bude převládat spíš modrá s bílou. :D :D :D 8)

PříspěvekNapsal: 19 dub 2006, 21:20
od Martin Černý 'Černoch'
Já si dovolím taky jednu poznámku, mě by nevadila ani tolik ta zelená, jako spíš ty černý fleky, nevim jestli je to preshading nebo posthading ,ale je to moc a trochu divně. Já bych tu černou nebo jinou tmavou nastříkal jen do koutů konstrukce atd.

PříspěvekNapsal: 20 dub 2006, 09:16
od Zdeněk Budjač
No to je právě vono! Zkoušel sem to jen do koutů a takhle to dopadlo. To je tak když sou vobě ruce levý. Ale já s tím ještě něco provedu! Trošku to zesvětlim a pak se uvidí. V nejhorším zavřu dveře v boku trupu a okýnkama to tolik vidět nebude. :lol:

PříspěvekNapsal: 20 dub 2006, 09:32
od Jakub Vilingr
Zdeněk Budjač píše:No to je právě vono! Zkoušel sem to jen do koutů a takhle to dopadlo. To je tak když sou vobě ruce levý. Ale já s tím ještě něco provedu! Trošku to zesvětlim a pak se uvidí. V nejhorším zavřu dveře v boku trupu a okýnkama to tolik vidět nebude. :lol:


Jestli si nejseš jistej pistolí, tak se to dá vyřešit olejema 8-)

PříspěvekNapsal: 20 dub 2006, 11:48
od Zdeněk Budjač
Tak sem to fouknul trošku zesvětlenou interiérovkou. Zabil sem dvě mouchy jednou ranou. Odstranil sem ty nejvíc řvoucí stíny a trošku sem zesvělil středy. Snad už to bude dobrý jinak fakt budu muset zabouchnout dveře :grin: . Teď to skoro vypadá jako že tam ty stíny nejsou ale sou.
S olejema mi to moc nejde. Teda spíš jak kdy a s jakou barvou. Už sem je použil bez problémů ale taky se mi stalo, že sem je zkoušel do podvozkových šachet na P-40 a tam se mi barva nafoukla do bulin a smyla. Prekérka to byla s to samou barvou v kokpitu kde sem měl barevný lepty. Stříkat pak kolem nich bylo fakt labůžo. Ještě že mám dosatek pásky. :lol: :lol: :lol:
Ale na kamufláži to je někdy v pohodě. Spíš si asi seženu buď Valeja na štětec jak už mi někdo radil, neboty patinovací fixy. :D

PříspěvekNapsal: 20 dub 2006, 11:53
od Martin Černý 'Černoch'
Pod olejovky to musíš pořádně zalakovat lesklým AKRYLOVYM lakem, jinak si v p....i Jedině snad barvy Gunze Mr. Color mě vydrží přímou aplikaci olejovkou.

PříspěvekNapsal: 20 dub 2006, 11:59
od Návštěvník
OK! Vyrábí ho taky někdo ve spreji? Páč se mi těžko čistí pistole když to svinstvo není vidět :grin: :grin: :grin: A taky by to asi pro mě bylo lepší vzhledem k mý rychlosti a rychlosti zasychajících akrylů.