Stránka 1 z 1

BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 02 bře 2013, 18:15
od Patrik Kertész
je to moja prvá 72-ka čo sa techniky týka..kamufláž som si vypožičal z jednej stavby tu na modelfóre...ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek no foťák je pokazený tak mi neostalo nič iné len mobil, časom to prefotím keď sa dostanem ku dákemu dobrému foťáku...nedomaľované časti sú už natreté vlasne je to komplet hotové no aktuálnejšie fotky nemám tak mi to snáď odpustíte :)
čo sa doplnkov týka-hlaveň je z ihly pretože pôvodná sa mi zlomila pri vybneraní z rámiku, lano na predku je domáca výroba a v zadu na háku je menšia retiazka..tiež domáca výroba ale asi pojde z tade dolu
Časom plánujem dáku podložku kôli prasknutým pneumatikám..trochu som ich dokaličil


jedna otázočka-má byť v službách Wehrmachtu no trámové kríže ešte nemám tak môžu byť čierne? biele by mi tam asi dosť zanikli...budú maľované ručne

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 02 bře 2013, 18:16
od Patrik Kertész
...

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 02 bře 2013, 18:23
od nunymaster
klidně tam dej i hákovej ale blbě se to pak prezentuje na soutěžích , jinak dobrej model... =D> =D>

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 02 bře 2013, 18:29
od Patrik Kertész
no tak v tom prípade tam hákový radšej nedám keďže s ním plánujem ísť na súťaž..veľa si neslubujem ale za pokus nič nedám...a ďakujem :) :)

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 02 bře 2013, 18:43
od PetrBM
Odkedy je problém na súťaži s hákovým krížom???? Jediné čo som zažil bolo, že v niektorých krajinách sa museli prekryť znaky SS :?

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 03 bře 2013, 08:49
od Jan Pavlik
Informace o kořistních strojích najdeš zde a dost vyčerpávající.

http://beute.narod.ru/Beutepanzer/su/su.htm

Pěkné BAčko, taky je stavím...co se týče hákošů, tak v Německu na soutěži jsme je museli zakrývat.

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 03 bře 2013, 09:00
od nganasan
Na to, že to je v galerii (hotové) mi tam chybí ještě nějaké práce. Jednak určitě patina podvozku. Pak ti prosvítá mosaz na tom laně, smotaném z drátků. A nějakej ten Wash bych tam taky doporučoval. Jinak pěkný kamo!

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 03 bře 2013, 12:20
od Patrik Kertész
Jan Pavlik píše:Informace o kořistních strojích najdeš zde a dost vyčerpávající.

http://beute.narod.ru/Beutepanzer/su/su.htm

Pěkné BAčko, taky je stavím...co se týče hákošů, tak v Německu na soutěži jsme je museli zakrývat.


ďakujem za info určite si to prejdem..a hákové tam zrejme nedám až tak trámové no uvidíme

nganasan píše:Na to, že to je v galerii (hotové) mi tam chybí ještě nějaké práce. Jednak určitě patina podvozku. Pak ti prosvítá mosaz na tom laně, smotaném z drátků. A nějakej ten Wash bych tam taky doporučoval. Jinak pěkný kamo!


ako som písal na začiatku všetko nedomalované je už dotiahnuté..patina bude keď spravím podložku nechcel som to robiť osobitne...viem že to metie keď je to v topicu Galéria no ako som písal foťák je pokazený a aktualnejšie fotky sa nenašli..tak snáť to nikoho nenahnevá len som to sem už chcel hodiť a čo to si vypočuť o mojom výtvore..ale beriem všetky pripomoienky a som veľmi rád že sa kamo páči:)

Re: BA-3 UM 1/72 NOVÉ FOTO

PříspěvekNapsal: 15 bře 2013, 19:28
od Patrik Kertész
no nový foťák je doma takže som čo to prefotil...ešte sa s ním musím lepšie pohrať ale myslím že fotky celkom zodpovedajú realite..viac-menej :-D ..na niektorých fotkách som dal vyššie ISO tak tam trošku zanikol wah a na tých tmavších ho vidno zas dosť :D

tú prasknutú pneumatiku na ľavej strane si až tak nevšímajte itak pôjde do snehu :)..taktieš aj zašpinenie budem robiť až keď bude podložka

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 15 bře 2013, 20:49
od Josef Maier
Ahoj, pouze k technickému provedení:
a) proč máš na věži provedený horní pancíř jako "pokličku" s přesahem vůči bočnímu pancíři ?
b) na boční korbě máš (alespoń dle fotek modelu) jakési "přůstřely"-díry místo nýtů..........

Díky za objasnění

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 15 bře 2013, 21:07
od Jan Pavlik
Pepiku odpovím za kolegu...stavěl jsem ten model také.
Přesně takhle ta věž vyjde ze stavebnice...bez úprav to jinak neslepíš. Jinak musíš vše obrousit a udělat znovu.
Nýty...na modelu žádné nejsou...udělal to po letadýlkářsku...nýtování dovnitř, to neznáš. :)
Mám to také tak :grin:

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 15 bře 2013, 21:12
od Patrik Kertész
tak kolega už odpovedal za mňa a je to tak ako napísal

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 15 bře 2013, 22:14
od Josef Maier
Jan Pavlik píše:Pepiku odpovím za kolegu...stavěl jsem ten model také.
Přesně takhle ta věž vyjde ze stavebnice...bez úprav to jinak neslepíš. Jinak musíš vše obrousit a udělat znovu.
Nýty...na modelu žádné nejsou...udělal to po letadýlkářsku...nýtování dovnitř, to neznáš. :)
Mám to také tak :grin:


Ahoj Honzo,
já jsem jenom nahlédl z dálky do své vitríny....
a nějak se mi to nezdálo - už nevím, kdy jsem ten model lepil, ale hlavně ta věž se mi nějak nezdála.... :) asi jsem ji upravoval... už si nepamatuji....
(vždyť pro mne "okrajové" techniky mám přes 100 kousků :D ](*,) )
Zdravím Děčín............. ;-I

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 15 bře 2013, 22:19
od Jan Pavlik
Jasně...taky zdravím.
Já jich mám jen 300 ](*,) a po 13 letech jsem dodělal první létající aparát :)
Tak zítra na Proseku jej vyvenčím.

Zde foto Progresu jak jsem to řešil.
Sorry Dragunove za spam.

viewtopic.php?f=58&t=68442

Re: BA-3 UM 1/72

PříspěvekNapsal: 15 bře 2013, 22:46
od Patrik Kertész
Jan Pavlik píše:
Sorry Dragunove za spam.

viewtopic.php?f=58&t=68442


v pohode nič hrozné sa nedeje ;-I