Stránka 1 z 1

BR-86 1/35

PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 4:34 pm
od KnittlJ
Zdravím,

tak jsem po opravdu velmi dlouhé době sebral odvahu a konečně říznul do téhle krasavice. Konečně jsem dnes poprvé nasucho sesadil kotel s podvozkem, tak jsem neodolal a udělal pár fotek.
Stavebnice je dnes dokonale známa, tak jen informativně - byl jsem celkem nadšený dokud jsem nezakoupil publikaci WWP o BR-86 a zjistil že ta lokotka ve skutečnosti vypadá dost jinak než co prezentuje Trumpeta, no a pak to začalo - Big Eda od Eduardů, naprosto skvělé opravné sady od L.Z.Models, kola od E.T.Models a hromada profilů Evergreen, matek a šroubů od Plusmodelu, no a pak už jen nekonečná modelářská trpělivost... však to asi znáte. :-#

Omluva odborníkům, po dlouhé době jsem zjistil že, pomalu co kus to originál tak nedělám konkrétní stroj daného čísla, spíš jakousi generickou lokomotivu. Bude to tedy asi trochu sci-fi, ale co... :) Cílem bude nikoliv muzeální leštěnka ale pořádně jetý stroj, tak jsem sám zvědavý jak to dopadne. Spodek je zatím jen v základnu a po washi, patina jen základní, ještě toho také spoustu chybí dodělat. Snad se bude líbit, kritika a tipy jsou vítány.

Re: BR-86 1/35

PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 10:24 am
od Ondřej Nadrchal
Tohle vypadá fakt dobře =D> Krásná a čistá práce, patina tak akorátní, radost se koukat.
Pokud si budete vybírat nějaký konkrétní stroj, tak zvolte nějaký, který sloužil dlouho po válce. Všechny ty úpravy odpovídají tak cca šedesátým létům.

Re: BR-86 1/35

PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 3:28 pm
od Vít Doležal
Opravdu vypadá moc dobře!!! Já o ní také uvažoval a to v provedení ČSD, ale prý je na ní mnoho předělávek a málo podkladů. Tuto stavbu budu rád sledovat. Jsem rád, že se zde do ní někdo pustil a doufám že jí dotáhneš do konce, držím palce zatím jedeš na jedničku =D>

Re: BR-86 1/35

PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2015 4:40 pm
od KnittlJ
Dík moc za ohlasy,
trochu jsem pokročil a pustil se do barvení kabiny... :paint:

Re: BR-86 1/35

PříspěvekNapsal: úte kvě 26, 2015 8:23 am
od Ondřej Nadrchal
Vypadá to dobře, ale nějak nechápu ty tři tmavé pruhy na podlaze. Prkna byly vychozené do světlejšího odstínu vždy v místech, kde se četa pohybovala nejčastěji. U fíry to bylo hlavně u okénka, nastavení rozvodu a regulátoru, u topiče zase od topeniště k výsypce uhlí a u okénka a napaječe. Ještě jsem neviděl, že by se podpůrná konstrukce dřevěné podlady nějak vyrýsovala z nášlapné strany.

Re: BR-86 1/35

PříspěvekNapsal: úte kvě 26, 2015 2:44 pm
od KnittlJ
Dík za reakci,
na tu tmavou část přijde jakási bedna, zapomněl jsem to vyfotit...
P.S. Nějaký tip jak znázornit uhlí, nějak tápu... :roll:

Re: BR-86 1/35

PříspěvekNapsal: úte kvě 26, 2015 9:11 pm
od MiroSurin
Skus skutočne čierne uhlie.