Stránka 1 z 1

Kübelwagen ČSR, Tamiya 1:35

PříspěvekNapsal: stř zář 27, 2017 5:55 pm
od sobi
Tak jsem doklepl dalsi z Temelinu a muzu se vrhnout na dalsi. Je to vicemene krabicka doplnena o zasterky, jinou lopatu a svetla od AK Interactive. Ma predstavovat zaspinene vozidlo po letech pouzivani s odreninami na puvodni barvu - poprve jsem vyzkousel loupani pomoci vodicek, docela to slo.
Znacky natiskle na papiru, takze nic moc, ale lip to zatim neumim...

Re: Kübelwagen ČSR, Tamiya 1:35

PříspěvekNapsal: stř zář 27, 2017 7:14 pm
od Miroslav Hlavatý
Som rád, že to tu opäť žije .... Len tak ďalej páni. =D> =D> =D>

Pekný " kýblik ". Páči sa mi. Zaujímavá farba - povrchovka.

Re: Kübelwagen ČSR, Tamiya 1:35

PříspěvekNapsal: stř zář 27, 2017 8:02 pm
od sobi
Diky (:) Ted jdu pokracovat na dalsim Temelinu: Austin Tilly 10HP od Tamky (CSIABG)

Re: Kübelwagen ČSR, Tamiya 1:35

PříspěvekNapsal: ned říj 08, 2017 1:11 pm
od Feudal
Přidám se k Mirovi a jásám nad probuzením se tohoto vlákna, které jako ortodoxní vyznavač všeho československého sleduji ... Rád bych proto také zareagoval na příspěvek a sdělil některé svoje poznatky a názory.

kadour_01.jpg

Hned u úvodního, nepříliš zdařilého, obrázku mne zaujala poznámka muj vzor z Modelare Extra. Zmíněný časopis nemám a proto jsem si „studijní” materiál upravil z tohoto fragmentu. Chtěl bych tím hlavně autora i ostatní upozornit na to, jak je velice ošidné takovéhle prohlášení pro výsledný efekt. Hezký model, čistě postavený, má z toho titulu ovšem hned několik nedostatků. Zmíněné zástěrky jsou ve skutečnosti delší, použité světlomety si drze dovolím označit přímo až za ohavné (veliké). Dále, místo notku vidím spíše namontovaný klaxon jako na námětovém snímku v příloze (může sloužit jako podklad pro stavbu jiné verze). Význam rozpěr mezi tažnými háky mi není zcela jasný a na předloze vidět není, rýč (lopatu ???) na předloze nevidím a o barevnosti mám také své pochybnosti. A to proč:

dalsi_vzor.jpg

V prvních měsících své existence se nově budovaná československá armáda soustředila na základní organizační a materiální záležitosti a zbarvení vojenské techniky příliš neřešila. Vozidla proto zůstávala v barvách svých předchozích uživatelů, tedy zejména v britských a sovětských (resp. amerických) barvách, trofejní materiál pak v různých variantách německého zbarvení.
Obrněná i neobrněná technika trofejního původu představovala pestrou směs barevných nátěrů a kamufláží, jak bylo u německých vozidel na konci války obvyklé. Přes jednobarevný nátěr „evropské žluté” až k nejrůznějším kombinacím barev okrové, tmavohnědé a zelené, bylo též možno běžně vidět i vozidla ve starším jednobarevném nátěru tankové šedé.
Celozelený nátěr se nejprve průběžně aplikoval na opravovaná vozidla a teprve později přicházela na řadu vozidla trofejního původu, jejichž většinou vícebarevný nátěr příliš připomínal výzbroj nedávných okupantů. Proto se domnívám, že i když má dotčený pětatřicetinový „kaďour” hezkou zelenou povrchovku, byl na oblastní přehlídce stále ještě v původním německém nátěru tankově šedé.

A teď ze soudku mé badatelské deformace, kterou jsou poznávací značky, v tomto případě pak evidenční čísla. Nevím, jak autor modelu došel k číselné kombinaci .316 327., protože na dokladujícím obrázku, použitého za vzor, je evidentně letmým pozorováním patrné, že ev.č. není šestimístné, ale pětimístné a rozhodně to poslední trojčíslí není 929 (autorovi popisku v časopisu, který měl rozhodně lepší předlohu k identifikaci, bych doporučil očního lékaře), protože poslední číslice je jasně sedmička a před ní pak z 80% 32 a první tušené dvojčíslí už pak snadno (podle léta budovaných tabulek) doplním na 36; čili evidenční číslo vzorového vozu je .36 327.. Modelové provedení tabulek jsem si pak dovolil ztvárnit v ilustrační příloze.

36327_a.gif
36327_a.gif (5.92 KiB) Zobrazeno 3882 krát

36327_b.gif
36327_b.gif (3.79 KiB) Zobrazeno 3884 krát

Jinak ještě jednou díky (i ostatním) za oživení vlákna „Technika československé armády 1945-1954” a do něj více a houšť československé vojenské techniky. Oživit by rovněž chtělo i paralelní vlákno „Československá armáda od roku 1945”, aby bylo na co koukat. A na „kaďoura” (bez porovnání se „vzorem”) se jinak kouká hezky ...

Sobi, berte to, prosím, jako umanutou vrtošivost i vrozenou rýpavost důchodce.
.

Re: Kübelwagen ČSR, Tamiya 1:35

PříspěvekNapsal: ned říj 08, 2017 10:35 pm
od branik
Prihodím pre inšpiráciu nejaké kubely.

zdroj:
detektorweb

Re: Kübelwagen ČSR, Tamiya 1:35

PříspěvekNapsal: pon říj 09, 2017 6:13 pm
od Feudal
Kübelwagen KdF 82 má evidenční číslo .17 821. obdobného stylu provedení jako u návrhu výše a Stoewer Typ 40 Kfz.1 má ev.č. .96 921.. Tomu by v modelovém provedení určitě slušely ty „lampy” od AK Interactive.
.

Re: Kübelwagen ČSR, Tamiya 1:35

PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2017 10:25 am
od sobi
Ahojte, diky moc za badatelskou vlozku ohledne VPZ i dalsich fotek, opravdu =D> Skoda jen, ze jsem to nemel k dispozici na zacatku, ale az najdu zpusob, jak nove VPZ vyrobit, urcite to predelam.

Co se tyce svetel, zakladna je puvodni ze stavebnice, vymenil jsem jenom cocky, ktere jsem horko tezko sehnal. I tady se ale rysuje naprava - z Austinu mi zbyla mensi svetla, tak to premerim a pripadne vymenim, pokud to bude "sedet dle fotky", pri te prilezitosti prodlouzim i zasterky. Co se tyce klaksonu, tak to netusim, kde sehnat > mate nekdo tip? Ten by to suprove ozivil!

Ohledne zbarveni > tim, ze jsem to pojal "jako ze v padesatych letech", tak nepredpokladam, ze by byl Kybl v sede a proto jsem zvolil zelenou (nemecka "svetla" verze olive grun).

Feudal píše:Sobi, berte to, prosím, jako umanutou vrtošivost i vrozenou rýpavost důchodce.
.


V pohode a jeste jednou diky za doplneni info a uz sbirejte podklady na Austina, pac ten bude brzy na rade :-D

Re: Kübelwagen ČSR, Tamiya 1:35

PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2017 10:48 am
od sobi
Btw ten Stoewer je verze 2(?), vypada to, ze tam ma radiostanici :?:

Re: Kübelwagen ČSR, Tamiya 1:35

PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2017 2:01 pm
od Feudal
Sobi: Já jsem ten náhled kolegy branika trošku poupravil a zvětšil, a nepřipadá mi, že by měl radiostanici. Bůhvíjaký znalec německé techniky nejsem, ale domnívám se, že jde o Stoewer Typ 40 Kfz.1 Pkw, který je na trhu v několika pětařicetinách.

stoewer-40_96921.jpg

Á propos, ten „kaďour” nebudou padesátá léta, ale bude to nějaká lokální přehlídka z druhé poloviny let čtyřicátých (a proto ta tanková šedá).
.

Re: Kübelwagen ČSR, Tamiya 1:35

PříspěvekNapsal: úte říj 10, 2017 2:12 pm
od branik
Vyzerá to na Stoewer Typ 40 Kfz.2.