Stránka 1 z 11

Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 10:05 am
od kajda64
Myslím, že netřeba víc vysvětlovat, spojenci od havlise museli taky proti někomu jít (nebo jezdit :lol: )

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 11:17 am
od Pavel Nečas
Tož dobrá. Kájo přesvědčil jsi mne, že jem patří i naše prvotiny. Tak se koukněte na mé kousky Osy postavené někde mezi léty 1991-1993. To dio jsem postavil jen z jedné pohledové strany a tak na druhé straně není žádná patina a je vidět i lepidlo, které drží auta na mostě. ](*,) . Nejprve Horch typ 1A.

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 11:19 am
od Pavel Nečas
A ještě Opel Blitz od Italky.

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 12:21 pm
od kajda64
Paráda, Oplík moje srdcovka, brzy se do jednoho pustím.
Koukám, že jsem tohle téma o náklaďácích vyprosil a zatím nás všechny s havlisem zahanbuješ. Budu muset přitlačit na pilu :lol: .
Ten oficír vypadá dobře.....
Ale v poslední době jsem po těch 12h. směnách nějak víc grogy než dřív.... no jo, už nám není 20. 8)

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 12:51 pm
od havlis
Kajdo pockej az budu dodelavat ... to teprve uvidis jak jde vsechno zkazit. 8)

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 1:26 pm
od Pavel Nečas
Havlis nepodceňuj se. A když si nebudeš s něčím jistý, tak se zeptej. Rádi pomůžeme, pokud budeme vědět. Když jsem tyto auta stavěl, tak jsem neměl ani páru o tom, že existují ještě jiní dospělí modeláři. Měl jsem léta ze sebe pocit, že nejsem normální a že jsem ještě nedospěl, když jsem se bavil lepením modelů. A až v roce 2003 přišla má žena z nákupu a řekla mi, že je ve městě na radnici výstava plastikových modelů. Nejprve jsem jí nevěřil, ale pak jsem se tam přece jen vypravil. To víš, zvědavost. A tam jsem zůstal stát jak přikovanej a myslel si, že jsem v ráji. :shock: Slovo dalo slovo a založili jsme tu klub a já postupně objevoval časopisy, soutěže a různá fóra a hlavně pracovní postupy a nářadí. Jenže dnes už mne pomalu omezuje můj věk a s ním postupně a pomalinku se zhoršující zdraví. :evil: Náš klub se tu před dvěma roky prakticky rozpadl a to v důsledku katastrofálních záplav. Mnoho kluků ještě dnes dává dohromady své domovy a na modely nemají čas a hlavně peníze. :cry: Mne to naštěstí spláchlo jen zahradu a ploty. A tak jsem rád, že si mohu tady dopisovat alespoň s vámi a mohu se tak podělit o své zkušenosti a zážitky ze svého koně.
Kájo naprosto přesně znám pocity po dvanáctkách, ale člověk k sobě musí být tvrdej, co se modelaření týče :grin: . Toho oficíra jsem upatlal, když jsem měl ještě sokolí zrak a neklepali se mi ruce :) .

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 3:35 pm
od havlis
Pavle ja se nepodceňuju, to vím. Ale je fakt, že je potřeba dělat a zlepšovat se .... vlastně už dva roky se snažím spíš lepit a mám takový pocit, že to je vidět. Dělám detaily a čistota je podstatně lepší. No teďka to chce zapracovat na těch barvách. No a hlavně se přemluvit zkusit to i jinak než zatím dělám. Zvyk je potvora, ale pravda stetec sem "zahodil" a vzal pistoli, tak snad aj sem tam neco vylepsim. Dva roky do me v klubu huceli at zacnu pouzivat surfacer. A pokud nebudu vědět tak se zeptám a budu aj sám hledat.

Jo první účast na soutěži .. jako divák jako v ráji (byl to E-day, který se dejě vlastně na dohled z dílničky). A první úspěch .. to sem byl taky tak nějak mimo (a eště v bodovačce).

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 5:15 pm
od odish
Pavle, oficír je luxusní... =D>
A dio s mostem je taky špica.. a je to dobrej nápad, takže možná zkusím ňákej mostek taky zplichtit.. 8-)
takže na prvotinu za mě dostáváš 3 tleskače =D> =D> =D>

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2012 7:13 am
od Pavel Nečas
Pánové tenhle radiovůz vypadá na pěknou mňamku. :P Do toho bych šel. :-k http://www.perthmilitarymodelling.com/n ... s/icm.html

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2012 8:36 am
od kajda64
Tak to stopro. Je to nádhera. Koukám, že mají i Maultiera........budem potřebovat ještě jeden život... :-k .............................................a brigádu :grin:

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2012 12:37 pm
od havlis
Jenom jeden život? Bych řekl tak tři, možná čtyři. 8) 8)

Do tohodle nejdu. V 35 jsem se rozhodl dělat jen protiletadlovku (no taky to namontovali kdekam). A to co sem nasyslil a nestříli to primárně nahoru, nějak dodělam (v tom čtvrtým životě).

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2012 12:46 pm
od kajda64
Pavle tak až s ním vylezou, jdem do něj? :P :P

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2012 12:53 pm
od Pavel Nečas
Na Hobbyeasy už ho mají za 568,-Kč. 8) Kdysi jsem tam hodně nakupoval, ale co je clo a DPH od 22,-Euro, už to není zajímavé. Ale přemýšlel jsem, že bych se s Danielem domluvil, zda by mi to posílal jako dárky. :-k

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2012 8:11 pm
od havlis
Jak jsem slíbil dopoledne tak sem házím něco z dnešní tvorby .. no moc sem toho neudělal, část pochází ze služebky před Nymburkem.

Jedu hned dva kusy, jsou a nejsou stejné. V obou případech je to Opel Blitz na dřevoplyn. První je v 72 od MAC (72065), druhý v 35 od Italky (6457). Liší se trochu korbou a jejím uchycením, ale těžko říci, který výrobce to zjednodušil nebo udělal jinak. U malého jsem celkem daleko, u velkého jsem se zatím dokopal ke tmelení vyhazovačů na některých dílech. Takže obrazově :

Re: Nákladní automobily Osy WWII

PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2012 8:25 pm
od kajda64
Tě bůh, tolik vyhazovačů.....a pohromadě to je maso :lol: :lol: :lol: :lol:
ale měl jsem je tam taky a bylo to o nervy. Navíc mi ho pes shodil ze stolu, radostí nad mým návratem, tak ho snad opravim a dodělam. Už na něj ser.. půl roku.