Stránka 1 z 1

Hobby Historie 27/2014

PříspěvekNapsal: 29 srp 2014, 06:58
od MACHR TOM
22.8. vyšlo nové číslo, tady zatím bez reakce, tak to dávám já.

Vybíráme z obsahu:

Nálet na Piešťany 18. září 1944
Útok "Lavoček" 1. čs. stíhacího leteckého pluku na piešťanské letiště byl jen malou epizodou v gigantické válce na východní frontě. Ve válečné historii našeho letectva však zaujímá zvláštní místo.

Švédský střední tank Stridsvagen 103
V evropském prostoru dokázaly dvě země po dlouhá období udržet neutralitu a vyhnout se i oběma světovým válkám. Švýcarsko i Švédsko mají přes rozdílnost politického zřízení mnoho společného.

Okružní let státy Malé Dohody v roce 1924
Letecká historiografie nejčastěji upřednostňuje osudy stíhacích es s řádkou vzdušných vítězství. Průkopníkům letectví není věnována taková pozornost, přestože si ji podle našeho názoru mnohdy zaslouží více.

Bojoval jsem proti "Čarodějkám"
Celkem 58 polských pilotů se stalo leteckými esy s pěti a více sestřely nepřátelských letounů. a 22 letců se stalo dokonce esy v boji s moderní německou zbraní V-1. Jedním z nich byl i Tadeusz Karnkowski.

Automobily RA vz. 38
V období po konci Velké války nevyrábělo Československo žádné otravné látky a naopak, likvidovalo munici plněnou bojovými otravnými látkami ze zásob bývalého Rakouska - Uherska.

Re: Hobby Historie 27/2014

PříspěvekNapsal: 10 zář 2014, 16:46
od sobi
super cislo - obvzlaste Pion je zajimavy! Dvoumesicni perioda je ok, clovek aspon stiha vsechno co nakoupi precist :lol: