Stránka 1 z 1

Tiger II Henschel 1/72

PříspěvekNapsal: sob lis 27, 2010 8:24 pm
od Janis
Ahoj, konečně jsem se rozhodl a prezentuji zde svojí nejnovější stavbu Tigra II od Trumpeteru i se zimmeritem. Stavba byla pohodová, drátkem ani tmelem jsem nic nevylepšoval, jen by to chtělo ty síťky nad motor, které ve stavebnici nejsou. Slepit pásy mi dalo dost práce, ale nakonec se to nějak povedlo a držej. Za kamufláž jsem částečně okopíroval jeden model z netu, částečně jsem si ten svůj domyslel podle sebe. Po nasprejování kamufláže jsem na modelu nabarvil detaily, trochu jsem na něm zkusil i pigmenty, (Které nejsou vidět) byla to moje první práce s nimy. Pak jsem model šel přestříkat lesklým lakem. Vysledek mně rozčílil a zkusil jsem ho dát do matného laku, po něm ovšem nevypadá lépe. Leskne se mi to jak psí kulky. :evil: Lak mám od Revellu, stejně jako barvy. (Lak byl ředěn ředidlem na laky, také od Revellu) Nevím proč se mi model tak leskne, v reálu by se tak moc patrně neleskl. Už vůbec né stroj pokrytý zimmeritem. Poradite mi někdo co stím?

Re: Tiger II Henschel 1/72

PříspěvekNapsal: sob lis 27, 2010 8:38 pm
od Jan Pavlik
Je to tvůj první model co od tebe vidim a je celkem čistě postavenej. Sice chybičky by se mašly, ale udělal jsi velký pokrok. Takže gratulace. =D>
Pigmenty se dávají většinou až po laku, jelikož po přestříkání lakem zmizí. Musíš jich dát buďto víc nebo lakovat slabou vrstvou.
Tank se ti leskne možná proto, že jsi dal silnou vrstvu laku, nebo málo ředidla. Matný lak musíš víc naředit a dát třeba víc slabých vrstev, které nech mezi tím zaschnout, aby se ti nezkrabatily.
Na Revell barvy nemusíš kupovat original ředilo, ale kup si S 6001.

Re: Tiger II Henschel 1/72

PříspěvekNapsal: sob lis 27, 2010 8:49 pm
od Janis
Díky, jsem moc rád že se Ti líbí.
Pravda je, že jsem model přelakovával po krátké době. O těch pigmentech, myslel jsem že se mají lakem zafixovat, proto jsem to udělal takhle.

Re: Tiger II Henschel 1/72

PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 12:26 pm
od Michal Rollo Šorm
Tak blahopřeju k prvotině. Nevypadá to zle. Jsem rád, že máme dalšího blechaře v partě. Za sebe, vyprd bych se na ty poškození blatníků. Na plastu se to dělá špatně a vypadá to občas dost hračkovitě. Zimmerit od Trumpety je divný. Strašně pravidelný. Hlavně na zadním vstupu do věže. To kruhové. To je fakt šílené. Lepší je na Dragonech. S pigmentama se neboj přitlačit a dát jich víc. Jak píše Honza, po laku jsou méně výrazné. Já, pokud chci něco pigmentama zvýraznit, použiju je ještě do živého laku. Pak ti zůstanou a drží.

Re: Tiger II Henschel 1/72

PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 1:07 pm
od Janis
Díky moc, zimmerit je možná divný, ale je levnější než od Dragonu, nebo leptaný od nějakého výrobce. Také jsem přemýšlel, že bych ho zkusil vytvořit sám, ale nedávno jsem se o to pokusil na Elefandu od Italerky (tam není co zkazit) a nic moc. Takže jsem rád, že někdo vydáva stavebnici s vylisovaným zimmeritem. K pigmentům, jak dlouho ti ten lak schne? Já bych se bál že to nestihnu nanést než to uschne. :uff:

Re: Tiger II Henschel 1/72

PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 1:55 pm
od Michal Rollo Šorm
Neboj se toho. Já zimmt dělal poprvé před měsícem. Pokus, omyl. Pěkne to někde nafotil i s postupem Honza Pavlík. Jde to. A je to levnější než lepty, nebo plát rezinu. A do laku dávám pigmenty tak do deseti minut. Používám Model master a ředím ho 6001. Revell nemám rád. Ani barvy, ani ředidla. Jediné co od Revellu používám je Kontakta lepidlo.

Re: Tiger II Henschel 1/72

PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 2:27 pm
od Janis
To používám taky, mně Revell vyhovuje, ale poslední dobou mně začíná provokovat jak stahuje ty stavebnice.
Děkuji za tip, až se dostanu zase na lak, tak to tak vyzkouším.

Re: Tiger II Henschel 1/72

PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 5:48 pm
od Bobanski
Ten zimmerit by šel jednoduše zvýraznit washem a drybushem. Tyhle techniky mi tam chybí. Jinak stříknuté je to pěkně.

Re: Tiger II Henschel 1/72

PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2010 5:05 pm
od Janis
Je mi líto, ale tyhle techniky zatím ještě neovládám.
Dávám sem fotky modelu po další vrstvě laku. Jak to tak vidím, asi ho hodím ještě jednou do laku. Doufám že se mi to nezdá a že se jeho vzhled zlepšil. :arrow: