Stránka 1 z 1

Podmínky používání ModelFora - Závazná pravidla

PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 4:57 pm
od Peter DeSnek
 1. http://www.modelforum.cz (dále jen ModelForum) je nekomerční vzdělávací portál primárně zaměřený na modelařinu a věci s ní přímo související. Pokud hodláte diskutovat o něčem jiném, použijte sekci "Volný pokec".
 2. Neporušujte zákony ČR a zemí EU, k porušování nenabádejte ani nepište, jak jste zákon porušili či porušujete. Oslavování a propagace hnutí směřujících k porušování lidských práv a svobod tu není tolerováno.
 3. Stejně tak dodržujte autorské zákony. Nevkládejte proto do příspěvků odkazy pro stahování obsahu, který podléhá autorskému právu. Případným vložením byste mohli způsobit ModelForu vážné problémy. Smiřte se s tím, že takové příspěvky jsou smazány moderátory nebo adminy.
 4. Chovejte se slušně, jste zde na návštěvě. Zakázány jsou vulgarity, urážky a útočné chování. Vyhněte se tedy napadání, osobnímu osočování, nadávkám, včetně nábožensky či národnostně motivovaným urážkám. Při porušení těchto pravidel budete po napomenutí vyloučeni stejně jako případní provokatéři ("co jako první model"). Stejně budou postihovány případy trollingu nebo snahy o vyvolání flamu.
 5. Nevytvářejte si registrace na jméno "Adolf Hitler" a podobně, takové registrace blokujeme. Jsme raději, pokud se zaregistrujete pod svým pravým jménem a nebudeme se zlobit, uvedete-li svůj věk. Pokud budete chtít změnit svůj nick, kontaktujte některého z Administrátorů ModelFora, rádi Vám vyhovíme.
 6. Jako uživatel ModelFora si můžete do svého profilu vložit avatar (osobní ikonu, nebo obrázek), vyvarujte se ale provokativních nebo pornografických výjevů, stejně jako symbolů, porušující zákony ČR a zemí EU, případně symboly nebo obrázky oslavující a propagující hnutí směřujících k porušování lidských práv a svobod.
 7. Vložením svého příspěvku na ModelForum souhlasíte s jeho umístěním na tomto WEBu. Pouze moderátoři a admini mají oprávnění k odstranění příspěvku a můžete se na ně kdykoliv obrátit o pomoc. Vašemu požadavku ale nemusí být vyhověno !
 8. V případě vymazání příspěvků nebo celých témat přes tlačítko "Editace" (neplatí pro "Burzu"), nenese M4 žádnou zodpovědnost za psychickou ujmu ostatních uživatelů. Uživateli, který takový zakázaný výmaz pomocí editace provede, bude veřejně označeno jeho jméno či nick po dobu 6 měsíců růžovou barvou. Zároveň si tímto úkonem vyslouží okamžitý BAN na dobu 3 měsíců.
 9. Každý má svůj názor a má na něj plné právo. Respektujte tedy názory ostatních. Ne vždy s nimi musíte souhlasit stejně jako s vámi nemusí každý souhlasit, ale to neznamená, že Vy nebo oni jste blbci.
 10. Žádá–li zde někdo o pomoc a radu, vyjděte mu v mezích vašich možností vstříc. Nikdy nemůžete vědět, kdy Vy budete potřebovat poradit. Uvědomte si, že žádný učený z nebe nespadl.
 11. Pište k tématu, měníte-li téma, založte nové, nezakládejte duplicitní téma - bude smazáno nebo uzamčeno. Pokud sami narazíte na duplicitní téma, zkuste autorovi vložit link na starší téma nebo požádejte moderátory o spojení duplicitních témat.
 12. Každá sekce ModelFora má dáno, co se do ní má vkládat. Respektujte informace od moderátorů nebo adminů a nelekejte se, pokud je Váš příspěvek upraven, přejmenován, či přesunut jinam.
 13. Při zakládání témat buďte co nejkonkrétnější. Názvy jako "Pomoc", "Lepty", "Moje stavba" nebo "Zajímavost" nikomu nic neřeknou. U stavebních nebo galerii doporučujeme začít měřítkem stavebnice či modelu, názvem a výrobcem. Nebráníme se případné vtipné doušce. Modelařina je přeci stále zábava.
 14. Než se zeptáte v novém tématu, zkuste použít funkci vyhledávání. Zeptá-li se někdo na něco, co zde již bylo řešeno, neodpovídejte "šmudlo hledej", raději neodpovězte vůbec, nebo volte pomoc v podobě vložení linku k již existujícímu tématu. Bude to oceněno jako pomoc, v žádném případě jako výsměch.
 15. Samostatný smajlík jako odpověď nemá většinou moc velkou informační hodnotu, ale nebráníme Vám vyjádřit jimi vaše pocity.
 16. Šetřete s citacemi, tzn. necitujte těsně předcházející příspěvky a vyvarujte se mnohonásobných (vnořených) citací. Pokud už chcete citovat, smažte vše, co nesouvisí s vaší odpovědí. Zkuste zachovat počet otevřených a zavřených HTML značek (citace začíná značkou [quote="???"] a končí značkou [/quote]). Ušetříte práci moderátorům a adminům a Váš text bude čitelný.
 17. Žádáme uživatele o vkládání fotek přímo na server ModelForum. Odkazy na obrázky umístěné na jiných serverech se na ModelForu zobrazí, ale nemusí být po čase garantováno jejich další zobrazování. Moderátoři a adminové pak takovéto téma bez fotek mohou jako "nepotřebné" odstranit. Pokud máte problémy s vkládáním fotek na ModelForum, nebojte se se zeptat, či vyhledat pomoc moderátorů a adminů pomocí SZ.
 18. Jako uživatel ModelFora si můžete do svého podpisu vložit banner(y) s linky na jiné, nekomerční stránky. Žádáme o dodržování následujících pravidel jejich použití v podpisu:
  • Jako stálý banner do podpisu se povoluje POUZE JEDEN z následujících typů:

   • "Half Banner" o rozměrech 234x60 pixelu.
   • "Square" o rozměrech 125x125 pixelu pouze pro klubové (!!!) kulaté znaky.
  • Vzhledem k možnosti propagace akce, která má nějaký vztah k modelařině (např. soutěže či akce) se povoluje použít po dobu jednoho měsíce ještě druhý banner:

   • "Rectangle" o rozměrech 180x150 pixelu (případně v kombinaci se základním "Half Bannerem" nebo "Square").
   • "Full Banner" o rozměrech 468x60 pixelu (samostatný tj. nahradí původní)
   • 2x "Half Banner" o rozměrech 234x60 pixelu (původní podpisový banner plus časově omezený banner na akci)
  • Doplňkový časově omezený banner nesmí být vystaven dříve než jeden měsíc před začátkem akce, na kterou odkazuje, a a musí být odstraněn ihned po skončení akce.
  • Velikost jednoho každého banneru nesmí překročit velikost 50 kB.
  • Bannery nesmí překračovat žádný z uvedených rozměrů. Jakékoliv překročení některého rozměrů nebo pravidel o délce vystavení bude mít za následek odstranění banneru a to i bez upozornění.
  • Komerční bannery jsou povoleny uživatelům pouze po domluvě s adminy.
 19. Bez svolení majitelů fóra je povolena jen soukromá inzerce v burze, která se musí týkat modelů a věcí přímo souvisejících. Je přísně zakázáno odesílat hromadně jakékoliv nabídky nebo poptávky do soukromých zpráv uživatelů. Burza má nastaveno automatické pročišťování starých témat po 60ti dnech, přesto úpravou názvu tématu označte již neaktuální inzeráty ke smazání. Pomůžete sami sobě udržet burzu aktuální.
 20. V případě zájmu o komerční reklamy na Modelforu kontaktujte administrátory.
 21. Komerční inzerce je povolena inzerce pouze v oddílu Výrobci a prodejci a pouze po domluvě s adminy. Máte-li zájem spolupracovat s ModelForem na komerční bázi kontaktujte administrátory ModelFora. Rádi Vám odpoví.
 22. Vše, co zde společně s Vámi děláme, má za cíl vytvořit a udržet přátelské prostředí pro modelářství všeho druhu. Mělo by nám všem přinášet radost, pomáhat nám a seznamovat nás s novými věcmi, technikami a v neposlední řadě i s novými lidmi, kteří jsou stejně postiženi jako Vy. Proto moderátoři a admini dělají vše pro to, aby ModelForum bylo místem naší společné radosti a spolupráce. Moderátoři a admini jsou povinni zasahovat tam, kde je tato idea porušována, kde se nedodržují pravidla nebo kde se jim vědomě přidělávána další práce.
 23. Dodržujte tato pravidla, za jejich porušování budete napomenuti, za opakované prohřešky vyloučeni.

Diskuze k pravidlům je zde.

Tato pravidla platí od 1.8.2012 do vydání nové verze. Jako uživatelé ModelFora jste povinni znát aktuální verzi pravidel.