Stránka 1 z 1

Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 1:10 pm
od HomerII
Ahoj, toto je můj po letech první dokončený model, jedná se o Albatros D.Va v měřítku 1/32. Pokusil jsem se znázornit opravu Albatrosu D.Va D.7327 pilota Lothara Wielanda po poškození během leteckého souboje z 30. července 1918 se Sopwith Camely z 213. squadrony a po jeho nouzovém přistání (poškozeno příčné řízení, pilot zraněn do levého kotníku). Žebříky a figurky mechaniků doplním později, poté doplním i fotografie.. Za případné komentáře děkuji.

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 7:35 pm
od Hellboy
Moc pěkné =D> . A krásně olítané těším se na dokončení [-o<

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 8:09 pm
od Sheya
Vypadá to náramně, fakt. Jen mě tam zarazily ty nenapnuté výplety.

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 9:26 pm
od Černý Hugo
Pro Sheya: výplety jsou vypnuté, ta povolená lanka znázorňují poškozené příčné řízení - viz popis v úvodu.

Ahoj Houmí, je to nádhera. Jsem hrdý, že jsi můj kamarád a zítra si tě nechám podepsat na prsa :grin: . Ne, vážně je to super a těším se, až to uvidím na živo. Dřevo umíš nejlíp z klubu, ale s tou Avií S-199 dostaneš na frak :twisted: :lol:

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 9:36 pm
od Sheya
Napadlo mě to (s těmi lanky) ale nebyl jsem si moc jistý. :uff:

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 9:40 pm
od Martin Pohl
Zaujalo mě provedení přetření původních křížů.

Co se mi nezdá, je do očí bijící nesoulad opotřebení (superlesknoucí se křídla, z nichž se přitom začíná odrbovat barva, na výfuku se leskne rez, čistoskvoucí spodek trupu, přitom v prostoru motoru to vypadá jako po bitvě. Sladěný s okolím není ani chladič (zřejmě vytažený z popelnice?) a závěsy křidélek.

Horní sundavací kryty motoru nejsou ze dvou částí, ale ze čtyř. Podle mě není realistické, aby byly takto spojené i po sejmutí z letounu.

O několika faktických nesouladech vůči fotografii (-ím?) víš asi sám.

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 10:39 pm
od HomerII
Děkuji za vaše reakce ,jak jsem napsal ještě není zcela hotovo ten lesk za 14 dní zmizí- doufám .Použivam jednu hodně starou metodu nakonec z toho vyleze krásnej sametovej povrch.Co se týče opotřebení ,zespoda je odřenej a špinavej, jako nahoře hlevně ocas ,motor a chladič podle mne trpěly nejvíce úniky vody oleje,spalin z výfuku a od kulometu , éro je fakt po bitvě na život a na smrt takže ho pilot určitě nešetřil.Ale tento povrch je jen moje představa možností je tolik kolik je modelářu.Kryty motoru ještě rozdělím diky za upozornění. :)

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 10:47 pm
od Sheya
Řekl bych, že až na ta křídla mi to připadá dost realistické. Chladič bych možná opravdu nedělal tolik zašpiněný, ale jinak... Za sebe říkám - pěkné.

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 7:50 am
od Vlastimil Lukáš
Taky přídám svou trochu...

Model paráda. Povrch se mi zdá slušný, moc se mi líbí strakátý nátěr trupu. Sám jsem s ním bojoval a toto je opravdu moc pěkné provedení. =D>

Pokud bych měl štourat do modelu a provedení nepozdávají se mi porty na křídlech. Nátěr zelená/fialová byl proveden už na a hotové portami polepené křídlo. Proto si myslím, že porty takhle kontrastně nevystupovaly.
A nevím jak se sunávala vrtule. Ale tuším že nejdřív šel dolů kužel a pak odšroubovali vrtuli. Nevím jestli tyto dva díly na zemi zase skladali dokupy.

Nicméně toto vše nic nemění na tom, že se jedná o moc dobře postavený model s neokoukanou kamufláží. Až tam budou i pajďuláci s žebříky vyklube se z modelu velmi solidní diorámka. Gratuluji [-o< [-o<

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 3:46 pm
od HomerII
Díky za tvoje hodnocení,tu vrtuli jsem sundal jen na focení po uschnutí oleje se ty porty utlumí.To focení jsem trochu uspěchal ,v konečné podobě bude stát na špalkách a budou na něm makat tři maníci, ještě pořad jdou sundat ovládací plochy a vrtule.Nemůžu se stále rozhodnout jestli ho budou rozebírat a připravovat na naložení na valník nebo naopak opravovat pro přelet na letiště s náhradním pilotem.Nechám ho měsíc uležet a pak uvidím právě jsem vyzval Tomáše na přímý souboj s Avii s-199 takže mám o zábavu postaráno :lol:

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 11:22 pm
od Šrám
Krásný model, nádherná kamo, gratuluju =D> =D> =D> =D>

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: sob lis 12, 2011 8:49 pm
od HomerII
Děkuju ti za ohodnocení.

Re: Albatros D.Va 1/32 Wingnut Wings

PříspěvekNapsal: pát lis 25, 2011 2:54 pm
od čibotr
Vše je nádherný, takhle bych to chtěl taky umět =D> =D> =D> =D>