Skoro před rokem jsem si koupil ve výprodeji tři Spitfiri 1/48 od ICM s úmyslem je šíleně zkombinovat ve stylu Mistel, ale nakonec jsem zjistil, že je toho internet plný a tak jsem si sice pár projektů připravil, ale nakonec jsem dočasně odsunul. Přesto jeden Spitfire jsem se rozhodl předělat v úvaze, co by se dělo kdyby musel nějaký stát na bázi Spitfiru postavit přepadovou proudovou stíhačku. Kouknul jsem se co mám ve svém šroťáku za možnosti a můj pohled padl hned na neúplný trup z Gripena, tedy jeho motorová část. Pak už stačilo vymyslit jak jej naroubovat na trup. Křídla jsem chtěl použít ze Spitfiru a měly bít sklopené dolů a k nim přichycené kola nebo ližiny. Ovšem nakonec jsem objevil křídla z Miga -21. To co z toho vzniká vám tady teď ukážu.
Stroj ještě není úplně dokončený, ale brzy dodám další fotky
Přílohy
Izraelské znaky jsem dodal až v závěru, původně jsem chtěl kamufláž upravit tak aby prosvítala velká davidova hvězda, ale nakonec jsem se neodhodlal.
Stroj měl mít již od začátku mít pouštní zbarvení.
Přestříkáno základním nástřikem ke sjednocení povrchu.
Do spodku jsem přidal podvěsy pro rakety a zachoval trupovou nádrž ze Spitfira. Zadní podvozková šachta je také z Gripena.
I když vypadá jako delta tak by byl na zadek těžký a proto jsem přidal trochu upravené křídla ze Spitfira.
Dlouhá úvaha o směrovém kormidle. Bohužel ty co jsem měl k dospozici z moderních strojů neseděly tak jak jsem si představoval. Nakonec tedy z F4U-5 Corsair
Upravené křídla z Miga-21
Původně jsem chtěl motor udělat jednodušeji. Již naroubovaný motor z Gripena
Základně postavený trup z uříznutými křídly a trupem.
Proudový motor z gripenu se do tvé stíhačky nevejde. Kudy bude do motoru nasávat vzduch???
Sháním obtisky v 1/72: slezské orlice: 8 x 4,9 mm* 5,5 mm; 8 x 8,9 mm* 8,9 mm; 8x 18,8 mm*18,8 mm P-40F, P-47 - čs.pilotů ve fr.službě Obtisky na sov. esa - Prošenkov - AML