Montážní linka a lakovna: Hetzer http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=58&t=65499 Hotovo: Demag, King Tiger II, Pz.Kpfw.38(t) Ausf.B, Pz.Befw.38(t) Ausf.G, 15cm s.IG.33 auf Pz.I B, Pz.Kpfw.38(t) Ausf.E/F-G, Sd.Kfz.251/10C, Flakpanzer 38(t), 7,5 cm horský kanón vz. 15, 3.7 cm, KPUV vz.37 typ M + 3,7 cm PAK 37(t), Tiger I, Hetzer "Pražačka"
Ve sborníku Dějiny a osudy je podrobný článek včetně fotografií lafetace. Model od Cyber Hobby je úplný nesmysl. Použili tam jiný typ 30mm kanonu s jinou lafetou.
- - - Pročítáme dopisy dávno mrtvých lidí v pošetilé naději, že nás dovedou k pokladu. A ejhle. Někdy opravdu dovedou. - - -
Hoď si korunou. Pokud se neobjeví dobový barevný diapozitiv nebo fotka nebo film, je obojí stejně pravděpodobné. Na téhle fotce: je zelené listí stromů v pozadí stejně tmavé, jako stříkané linky kolem kamuflážních polí. Ovlivnit to mohla světelná odrazivost kamuflážních barev a listí, přesný tón kamuflážních barev, úhel dopadu světla a další vlivy. A roli hrálo také, zda filmový černobílý materiál byl ortochromatický nebo panchromatický.
Z těchto tabulek to zase naopak vypadá, jako by v obou případech byla zelená interpretována ve světlejší šedi, než červenohnědá. Jediná jistá je Evropská žlutá jako základ.
- - - Pročítáme dopisy dávno mrtvých lidí v pošetilé naději, že nás dovedou k pokladu. A ejhle. Někdy opravdu dovedou. - - -
Ono je otázka, jestli to vůbec mělo nějaký barevný lem, nebo vznikly jiné odlesky světla na stříkaném přechodu, viz zde nedávno diskutované přechody u britských Airacober a krásná fotka na Harriera s tímto efektem na rozhraní polí.
Spravil by som ako radí von mantinel. Ten štýl kamufláže, že hnedým hadom bolo ohraničené zelené pole, bol použitý na viacerých typoch techniky na podvozku Pz.38, známy je hlavne Chwat s Varšavy