Ještě trochu taky přispěju k diskuzi:
Pandury (bojové, průzkumné, a velitelské s věží RCWS30) byly všechny stříkany v Továrně automatem/robotem a tak mohu potvrdit, že mají všechny naprosto totožnou kamufláž (rozložení a tvar polí). Jediná vyjímka jsou Pandury opravované a Pandury, které byly "přestříkány" pro potřeby participace na vojenské přehlídce v roce 2018. Tam již citlivé oko modelářovo nalezne rozdíly.
Občas lze na vozidlech zaznamenat snahy osádky (při přechodech na sezóní provoz) zatřít rez, či poškozené hliníkové díly čímkoliv, co je zrovna po ruce (5450, černá barva pro vozidla Tatra) ale to jsou viceméně "bodové" zásahy (u jednoho KBVP jsem zaznamenal celý zadní koš v 5450 poté, co jej řidič vytunil nacouváním do stromu a byl opraven svépomocipo návratu k útvaru). Toto je ovšem zakázáno...
K tříbarevce na T72M4CZ bych ještě přidal BVP-2 velitelské varianty, která rovněž nese 3 barevnou kamufláž dle standartu aplikovanou v továrně.
Všechny VPV, se kterými jsem měl tu čest se setkal byly v 5450 (khaki), pouze příležitostně maskovány barvami ze sady, kterou již zmínil Greenbaron.
Tato kamufláž byla obvykle nanesena dle rozhodnutí a instrukcí technika roty, či zcela benevolentně osádkou vozidla... Předpis upravující rozložení polí byl (a myslím, že ještě stále platí) velice benevolentní... Z celého Archaického, leč velice kvalitního (a dávno vyřazeného) předpisu Žen-51-1 Maskovací nátěry, v něm zůstaly zachovány myslím pouze 2-4 ilustrativní obrázky na maskování Pv3s.

- nekvalitní fotka na velitelské BVP-2 zachycující tovární kamufláž vozidla
Omluva za dlouhý koment:/