Stránka 1 z 1

ICM Chernobyl #1-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 10 bře 2020, 21:22
od KING TIGER
http://www.modelimex.cz
ICM 1:35
Kat.č. 35901
Chernobyl #1
Radiation Monitoring Station

ZiL-131 je sovětský armádní nákladní automobil vyráběný od roku 1967 do roku 1990 v moskevské továrně Zavod imeni Lichačova. Celkem bylo vyrobeno kolem jednoho milionu těchto automobilu v různých provedeních. Tyto nákladní vozy byly dodávány do zemí Varšavské smlouvy a také do mnoha zemí v Asii a Africe. Vylepšený model 131 N se vyrábí od roku 1986, ale později byla výroba přesunuta do výrobního závodu Ural. V civilním sektoru byl využíván vzhledem k vysoké průchodnosti terénem a pro různé speciální nástavby, souběžně existovala i čistě civilní verze ZiL-133 bez pohonu všech kol.

Ukrajinský výrobce zareagoval na vlnu zájmu o tragickou nehodu v Černobylu, vzniklou po odvysílání stejnojmenného seriálu. Novinka představuje starší stavebnice kat.č.35517 v novém obalu a k ní přibalené množství zajímavých doplňků pro zkompletování vlastní dioramy. Přibalené rámečky obsahují pět figurek, kontrolní stání se závorou a podložku. Vše je zabaleno do krabičky s pěknou až tajemnou kresbou na vrchní díle obalu. Výlisky samotné jsou baleny v krabičce s výklopným víkem. Po otevření na modeláře čeká 10 rámečků ze světle-šedé barvy, 3 s transparentními díly, 8 vinylových pneumatik, 3 manuály, 2 obtiskové aršíky a barevnou papírovou podložku.
Z hlediska kvality stříkaných dílů se jen potvrzuje, že ICM je v současnosti ve zvládnutí technologie opravdu špičková firma. Plast je přiměřeně tvrdý s perfektně vylisovanými detaily, dělící rovina je téměř neznatelná. Stopy po vyhazovačích nalezneme na vnitřních částech některých dílů, kde je zakryjeme v průběhu stavby nebo je snadno odstraníme. U rámu podvozku to bude trochu náročnější práce. Rám je velice detailní i přes menší počet dílů. Udržet geometrii při složení nebude složité, výrobce nezapomněl přidat různé vodící prvky pro snadnější sestavení. Součástí rámu podvozku je i převodovka a motor, k němu postačí doplnit jen rozvody z drátků podle fotografií. Interiér kabiny je zpracován kvalitně včetně mnoha detailů. Dveře lze ponechat otevřené a díky tomu interiér lépe vynikne. Skříňová nástavba je uvnitř prázdná. Transparentní díly, jsou krásně čisté, bez poškození i díky zabalení v samostatném sáčku, díky tomu jsou dobře chráněny před případným poškozením. Pneumatiky jsou z černého vinylu, pro některé modeláře toto nemusí být úplně šťastné řešení. Náročnější modelář může sáhnout po kolech z resinu od několika výrobců doplňků.
Prvním doplňkem je samostatně balený rámeček s pěti figurkami, mezi nimi například nalezneme i vojáka v ochranném obleku nebo řidiče.Výlisky mají pěkné detaily, jsou odstříknuty bez propadlin. Při bližším pohledu na jednotlivé díly nalezneme na některých z nich jemnou dělící rovinu. Obličeje jednotlivých postav jsou krásně ztvárněny, výrobce nezapomněl ani na masky přes ústa. Ke sluchátku a radiačnímu zařízení doplníme pouze kabel. Druhým doplňkem je kontrolní stanoviště s kompletním interiérem a závorou. Třetí doplněk je trochu pro výrobce atypický, jedná se o papírovou podložku představující okolí Černobylu. Nejedná se pouze o spodní díl, ale i o zadní a boční desku, kterou přilepíme k spodnímu dílu.
Manuály jsou přehledné, kvalitně vytištěné, díky tomu nás provedou celou stavbou bez větších problémů. Manuály pro sestavení kontrolního stanoviště a figurek jsou přiloženy samostatně. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr z několika strojů včetně jednoho Československé armády. K původnímu obtiskovému aršíku výrobce přidal nový se strojem z Chernobylu, informačními cedulemi a budíky pro přístrojovou desku:
- ZiL-131 KShM, Soviet Army 1986
- ZiL-131 KShM, Czechoslovak Army, late 1980s
- ZiL-131 KShM, Soviet Army, late 80s
- ZiL-131 KShM, Russian Army, Late 2000s
- ZiL-131 KShM, Ukrainian Army, late 2000s
- ZiL-131 KShM28-17 on, Chernobyl

Náhled na krabičku a manuál:
ICM-35901_L.jpg

Manuál:
manuál 1.jpg

manuál 2.jpg

manuál 3.jpg

manuál 4.jpg

manuál 5.jpg

manuál 6.jpg

manuál 7.jpg

manuál 8.jpg

manuál 9.jpg

Re: ICM Chernobyl #1-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 10 bře 2020, 21:24
od KING TIGER

Re: ICM Chernobyl #1-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 10 bře 2020, 21:25
od KING TIGER

Re: ICM Chernobyl #1-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 10 bře 2020, 21:28
od KING TIGER
http://www.modelimex.cz
Manuál IV:
manuál 30.jpg

manuál 31.jpg

manuál 32.jpg


Rámečky:
rámeček 1.JPG

rámeček 2.JPG

rámeček 3.JPG

rámeček 4.JPG

rámeček 5.JPG

rámeček 6.JPG

rámeček 7.JPG

Re: ICM Chernobyl #1-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 10 bře 2020, 21:30
od KING TIGER

Re: ICM Chernobyl #1-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 10 bře 2020, 21:31
od KING TIGER
http://www.modelimex.cz
Rámečky III:
rámeček 15.JPG

rámeček 16.JPG

rámeček 17.JPG

rámeček 18.JPG

19.jpg

rámeček 20.JPG


Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.
V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.