akoze ja si tiez neymslim ze by si nieco vymyslali no bol len taky zufali vykrik do tmy. len ked ked nitko nema o tom ziadne info.ten dorchester ma laka a prave kvoli tej csla kamuflazi by som si ho zobral.bol som velmi prekvapeny ked som to zbadal pretoze o jeho pouzivani v csla som teda naozaj netusil.
No vzhledem k tomu že si je naši přivezli je jeho zařazení do ČSLA poměrně logické. Mě spíš víc překvapil ten poměrně vysoký udávaný rok služby (tuším 1956?), u takového kusového typu bych očekával dojetí na nedostatek součátek skoro dříve, i když on toho asi moc nenajezdil. A v souladu s tím rokem překvapuje i onen "mazácký" nápis. Ale vzhledem k rozsáhlosti archivu SKP taky nepředpokládám, že by si něco takového vycucali z palce.
ano presne pre tie dovody ako si spomenul ma to zaujalo a prekvapilo. par rokov po vojne by som to bral ze ti bola este neaka vojnova technika ale viac menej neschopna prevadzky ale tu je naozaj dost vysoky datum a plus k tomu este ten napis co svedci ze to vozidlo bolo asi normalne v prevadzke. mohli dat k navodu fotku predlohy a bolo by po probleme.
Ano,je na to fotka,sice rozmazaná,ale je. Nápis je tam možná proto,že jde o odstavené vozidlo,ale je to jen moje doměnka.... Podle vzpomínek pamětníku skončila obě vozidla zakopaná jako bunkr.
Jestli je ten Dorchester někde zakopaný jako bunkr, tak by se to mělo rychle ověřit, než tam shnije docela...Osobně si myslím, že by se to mělo bonznout VHU, protože pochybuji, že někdo jiný má rozpočet na celkovou rekonstrukci ikdyž nepodceňuji kluky z Roty nazdar!