Stránka 1 z 1

Technika stříkání - prosím o pomoc

PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2006 10:18 pm
od PetrS
Chci konečně vyřešit svůj problém s lakem a je dost dobře možné, že špatně pracuji s pistolí. Jsem internetový samouk, pistolí jsem zatím dělal cca 5 modelů. Barvu myslím stříkám obstojně. Používám Triplexku s lednicovým kompresorem a proto vzduch používám k vysoušení barvy. Barvou jednoduše stříknu plochu a poté jí ofoukávám vzduchem, dokud neuschne. Až je barva hezky sytá, končím. U laku jsem používal stejný postup ale nezdá se mi dobrý. Sidolux vypadá velice dobře ale nyní s ním pracuji tak, že projedu celé letadlo (prostě pistolí plynule jedu přes každý kousek letadla( a pak se vrátím na začátek, kde už lak celkem uschnul (schne hodně rychle). Takto ho projedu cca 4x - 5x a pak nechám půl hodiny zaschnout a celé to zopáknu. Lak je lesklý, má pěknou krustu ale pořád to není zcela hlaďoučké. Vůbec neznám správný postup při stříkání. Prosím poraďte.

PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2006 10:33 pm
od PetrV
Já pistoli nemam a moc tomu nerozumim, ale nemůže to třeba být tim vysoušenim..?

PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2006 10:34 pm
od Honza Jezl
urychlovat schnuti ofukovanim mozna nebude nejlepsi napad - barva ma min casu se rozlit a udelat rovnejsi povrch. Ale pokud je povrch dobry, tak samozrejme no problem

Ad leskly lak - pokud dela pomeranc, tak bych rekl vice naredit. Jinak, pokud to jde, prebrousit, prelestit

BTW, tez jsem internetovy samouk :-D

PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2006 11:17 pm
od PetrS
U lihovek Agama problém s pomerančem nemám. Víc ředit už to nemá smysl. Přeleštit by to asi šlo nebýt pozivního rytí (ksakru). Na tom rozlití barvy ale možná něco bude. Já myslel, že mám blbě celý postup stříkání.

PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2006 12:03 am
od Promio
trochu to suvisi s nazvom, nechcem zbytocne zakladat nove forum, tak pisem sem, tak sa predom ospravedlnujem...
Odjakziva mam problemy s farbenim bielou farbou. Nikdy nemam povrch tak pekne zjednotene biely. Este ked som nanasal farby stetcom, myslel som, ze to bude v tom a ze po prejdeni na pistol to bude v pohode. Prvy krat sa mi to dokonca aj v celku podarilo dobre nastriekat(to povazujem za nahodu:)), ale naposledy ked som striekal podvozkove sachty F-18tky syntetickou revell 5, opat ten isty problem. Farba bola pri zhyboch sytejsia a smerom od nich do plochy menej... Nariedene som to mal cca 1:2 pre riedidlo. Aka je technika pri striekani bielej farby? Alebo to mam inak nariedit?

PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2006 7:49 am
od Peter DeSnek
To Promio: No podobny problem jsem s Revellkama taky resil na F-15ce. Myslim si, ze ten problem je v mastnote podkladu. Predpokladam, ze to bylo strikane primo na plast ... A ze jsi si ramecky pred tim neodmastil v "Jarove" koupeli.
Pokud tedy mam pravdu, mohlo by se jednat o mastnotu na plastu, ktera ti zkusobuje ujizdeni barvy vlivem vzlinani. Nejlepsi je strikat barvu na dobre odmasteny povrch a nebo na upraveny povrch surfacem.
Osobne po prechodu na Gunze a techniku podkladu takoveto problemy nemam.

PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2006 7:04 pm
od Promio
No to by aj mohlo byt v tom, lebo vtedy raz, ked sa mi to podarilo som to striekal na surfacer. OK, vdaka za pomoc.