Stránka 1 z 3

Kruhová vyrezávačka

PříspěvekNapsal: 12 led 2023, 13:55
od Jozeff66
Ahoj.Ma niekto skusenosti s tymto? Vyzera to zaujimavo az na tu cenu.
https://es.aliexpress.com/item/10050048 ... 1008%21rec

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 12 led 2023, 15:40
od Jardazov

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 12 led 2023, 15:52
od miso.santai
Tiež môžem doporučiť túto vyrezávačku. Funguje skvele a výborná bola aj komunikácia a dodanie.

Jardazov píše:Já mám tohle a dobrý.
https://www.lmodel.cz/circle-cutter-cu-03/
Obrázek

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 12 led 2023, 16:14
od Jozeff66
Vyzera to zaujimavo,dik za info. (:)

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 12 led 2023, 17:18
od jirie
Parádní udělátko!!!
Léta používám OLFA kruhový řezák, ale má jednu zásadní nevýhodu, a tou je minimální průměr 1 cm, což je pro malé měřítko v mnoha případech nedostačující:
https://www.techni-eshop.cz/z2329-rotac ... f6EALw_wcB

Firma uvedená v prvním odkazu dělá i jiný typ, ale oba jsou vyrobeny z hliníkové slitiny:
https://www.dspiae.com/en/a/PRODUCTS/PRODUCTSC/35.html

Výrobce ve druhém odkazu píše, že je to vyrobeno 3D tiskem, což má své limity. Velké plus je cena a možnost dokoupení náhradních dílů.

Když jsem hledal na webu, měli na Superhobby tohle za ranec:
https://www.super-hobby.cz/products/MT- ... UTTER.html

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 12 led 2023, 20:13
od vladstepanek
L-Model můžu jen doporučit. Chviličku trvá, než se s tím naučíte dělat a nastavíte optimální hloubku atd., ale pak to řeže krásně ostrá kolečka už od malých poloměrů.

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 12 led 2023, 21:58
od MRMLA
Chlapi, DÍK! Něco podobnýho už léta hledám, okamžitě objednávám. 8-)

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 13 led 2023, 09:09
od lojza4
mám dspiae a spokojenost maximální, pravda kdybych v době nákupu věděl o tom lmodelu ....

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 13 led 2023, 09:38
od PanzerEugen
Jozeff66 píše:Ahoj.Ma niekto skusenosti s tymto? Vyzera to zaujimavo az na tu cenu.
https://es.aliexpress.com/item/10050048 ... 1008%21rec


Pokud to funguje, tak mi ta cena prijde naopak jako velmi v pohode. Stoji to sice i s dopravou tisicovku, ale zase je cela kovova. Ten Lmodel stoji s dopravou 860 kacek, ovsem je z vetsinove z plastu, coz slibuje mensi zivotnost a preciznost. Skoda, ze se ten Cinan neda nekde zkouknout nazivo pripadne vratit, kupovat naslepo neco podobneho je trochu risk, protoze to muze byt i zcela nepouzitelne.

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 13 led 2023, 09:50
od lojza4
tak naživo by to šlo v ostravě nebo frýdku místku, mám ho můžeme se domluvit :-)

případně se občas vyskytnu v kopřivnici v kroužku

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 13 led 2023, 11:11
od ptlo
PanzerEugen píše:Skoda, ze se ten Cinan neda nekde zkouknout nazivo pripadne vratit, kupovat naslepo neco podobneho je trochu risk, protoze to muze byt i zcela nepouzitelne.

Mám tu hranatou Dspiae, a funguje dobře. Ale není to žádná hodinářská práce. Speciálně stupnice je úplně nanic, jakmile se povolí šroub, tak je to celý vaklavý. Nalepil jsem na boky dráhy hliníkový pásky, ale stejně nic moc. Průměr se musí nastavovat pokusně. Vyříznout, o chlup ubrat nebo přidat a znova a znova. Pro samotnou funkci je důležitá vůle v ložisku a v uložení hrotu. Tam je to celkem o.k. a nevidím důvod, proč by ta česká měla být horší.

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 15 led 2023, 09:40
od PanzerEugen
ptlo píše:Mám tu hranatou Dspiae, a funguje dobře. Ale není to žádná hodinářská práce. Speciálně stupnice je úplně nanic, jakmile se povolí šroub, tak je to celý vaklavý. Nalepil jsem na boky dráhy hliníkový pásky, ale stejně nic moc. Průměr se musí nastavovat pokusně. Vyříznout, o chlup ubrat nebo přidat a znova a znova. Pro samotnou funkci je důležitá vůle v ložisku a v uložení hrotu. Tam je to celkem o.k. a nevidím důvod, proč by ta česká měla být horší.


Tak to mne dost mrzi, rikal jsem si ze kdyz je to kovove, tak ty vule by mohly byt mensi nez u vzdycky trochu pruzneho plastu, ale evidentne Cinan se s tim uplne nemaze. Bohuzel zrovna u neceho takoveho jsou minimalni vule a kvalitni mechanika obecne dost zasadni. :bad:

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 15 led 2023, 10:51
od ptlo
Na řezání pásky to stačí, na něco silnějšího by se už ty vůle asi projevily. To samý plast - podle mě na kabuki to bude o.k.

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 16 led 2023, 13:22
od Robert Blaschke
Ja mám tiež tú lacnejšiu čínsku. Potvrdzujem, že stupnica je iba hrubo-hrubo orientačná :)

Ale na vyrezávanie kruhových masiek z kabuki je fajn - aj keď urobím 5 zlých na jednu dobrú, tá kruhovitosť sa počíta. (:)

Re: Kruhova vyrezavacka

PříspěvekNapsal: 16 led 2023, 14:11
od ptlo
Ta česká má ještě výhodu díky tý šabloně na umístění, "centrovači". Dají se pak vyříznout různý průměry se stejným středem, tzn. prstence. Dobrá věc na kokardy nebo lemy znaků (i když se to dá vyřešit i jinak) Aspoň myslím, že to tak má fungovat a snad je to dostatečně přesný.