Stránka 1 z 1

ICM 1:32 WWII training biplanes-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 30 dub 2023, 19:27
od KING TIGER
http://www.modelimex.cz
ICM 1:32
Kat.č. 32039
WWII training biplanes

Novinka od ukrajinské společnosti ICM představuje sadu tři modelů tréninkových letadel v "královském" měřítku 1:32. Výběr zvolených stavebnic pro tento set je následující: Bücker Bü 131A German Training Aircraft kat.č. 32033, DH. 82A Tiger Moth British Training Aircraft kat.č. 32035 a Stearman PT-17/N2S-3 Kaydet American Training Aicraft kat.č. 32050. Celou sadu výrobce zabalil do rozměrnější krabičky s již standardním vrchním otvíráním a samostatně řešeným obalem. Na jeho povrchu můžeme obdivovat propracovanou kresbu všech tří letounu letících spolu vedle sebe. Po otevření krabičky uvnitř nalezneme tři PE sáčky s rámečky, tři manuály a v každém z nich vložený jeden obtiskový aršík. Pro lepší přehled výrobce přilepil na každý sáček malý identifikační štítek s katalogovým číslem. Sada letadel určitě zaujme svou kombinací, tří strojů od různých států kde vznikly a sloužili pro výcvik pilotů.

1zz.jpg


ICM 1:32
Kat.č. 32033
Bücker Bü 131D German Training Aircraft

První stavebnice představuje německý tréninkový dvouplošník Bücker Bü 131D. Rámečky jsou vloženy do samostatného PE sáčku. Po jeho otevření uvnitř nalezneme čtyři rámečky ze světle-šedé barvy, jeden menší s transparentními díly. Manuál a v něm vložený obtiskový aršík jsou přiloženy samostatně. Výlisky jsou čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou většinou na místech kde moc modeláře nepotrápí a to především na vnitřních stranách některých dílů. Rytí na povrchu je přiměřené k danému měřítku. Kokpit je v základu vybaven nadmíru pěkně, zapotřebí bude jen doplnit poutací pásy od některého výrobce doplňků. Budíky pro přístrojovou desku nalezneme mezi obtisky. Jednotlivé sestavy jsou navrženy logicky, a na první pohled nevidím žádnou komplikaci při jejich slepování. Na konci stavby doplníme výplety, kterých není naštěstí mnoho a jejich natažení zvládne i mírně pokročilý modelář. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky. Rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před případným poškrábáním. Jednotlivé sestavy jsou navrženy logicky, a na první pohled nevidím žádnou komplikaci při jejich sestavování. Na konci stavby jen doplníme veškeré výplety a lanka pro ovládání letadla. V manuálu na straně 14 je jejich rozložení částečně "rozkresleno", ale doporučuji si pomoci fotografiemi dochovaných strojů. Manuál je srozumitelný a modeláře provede stavbou bez problémů. Obtisky jsou kvalitní a mají tenký krycí lak, obsahují i budíky pro obě přístrojové desky, svastiky je zapotřebí doplnit z vlastních zásob. Na výběr má modelář ze čtyř strojů:
- Bücker Bü 131D, 2./JG 54, Russian, March 1942
- Bücker Bü 131D, 2./JG 54, Russian, Summer 1942
- Bücker Bü 131D, Stab III/NJG 1, Germany, 1943
- Bücker Bü 131D, Bad Aibling, Germany, 1944

Náhled na krabičku a manuál:
manuál 1.jpg

manuál 2.jpg

manuál 3.jpg

manuál 4.jpg

manuál 5.jpg

manuál 6.jpg

manuál 7.jpg

manuál 8.jpg

manuál 9.jpg

Re: ICM 1:32 WWII training biplanes-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 30 dub 2023, 19:28
od KING TIGER

Re: ICM 1:32 WWII training biplanes-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 30 dub 2023, 19:29
od KING TIGER

Re: ICM 1:32 WWII training biplanes-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 30 dub 2023, 19:31
od KING TIGER
http://www.modelimex.cz
kat.č. 32035
DH. 82A Tiger Moth
British Training Aircraft

Druhá stavebnice představuje britský tréninkový dvouplošník DH. 82A Tiger Moth. Rámečky jsou vloženy do samostatného PE sáčku. Po jeho otevření uvnitř nalezneme čtyři rámečky ze světle-šedé barvy, jeden menší s transparentními díly. Manuál a v něm vložený větší obtiskový aršík jsou přiloženy samostatně. Výlisky jsou čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou většinou na místech kde moc modeláře nepotrápí a to především na vnitřních stranách některých dílů. Na povrchu modelu celkově moc rytí nenalezneme, ale i tak je příjemně jemné k danému měřítku. Především mohou zaujmout pěkně tvořené "panely" vystupující nad povrch letadla a decentně naznačený plátěný povrch na trupu, obou křídlech, VOP a SOP. Interiér je ve stavebnici vybaven nadmíru pěkně, zapotřebí budou jen doplnit poutací pásy na obě sedadla. Přístrojové desky můžeme vylepšit pomocí budíků z obtiskového aršíku. Výrobce neopomenul ani samotný motor, který se dá po menších úpravách částečně otevřít. Doplnit bude potřeba především veškeré veškeré vedení k motoru. K tomu především pomohou fotky motorového prostoru z dochovaných strojů, které nalezneme na internetu ve velkém množství. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky. Rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před případným poškrábáním. Před začátkem stavby je zapotřebí si vybrat jaké ze dvou zbarvení zvolíme, rozdíly v použití některých dílů v rámci uvedených zbarvení jsou v manuálu dobře vyobrazeny. Jednotlivé sestavy jsou navrženy logicky, a na první pohled nevidím žádnou komplikaci při jejich sestavování. Na konci stavby jen doplníme veškeré výplety a lanka pro ovládání letadla. V manuálu na straně 17 a 18 je jejich rozložení částečně "rozkresleno", ale doporučuji si pomoci fotografiemi dochovaných strojů. Manuál je srozumitelný a modeláře provede stavbou bez problémů. Na straně č. 18 nalezneme i šablonu pro výrobu vlastních masek pro transparentní díly. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, nalezneme zde i budíky pro obě přístrojové desky. Na výběr máme ze dvou zajímavě zbarvených strojů:
- DH. 82A Tiger Moth, No 3 Flight Training Squadron, RAF Grantham, 1938
- DH. 82A Tiger Moth, No 25 (Polish) EFTS, Summer 1944

Manuál a rámečky:
manuál 1.jpg

manuál 2.jpg

manuál 3.jpg

manuál 4.jpg

manuál 5.jpg

manuál 6.jpg

manuál 7.jpg

manuál 8.jpg

manuál 9.jpg

manuál 10.jpg

Re: ICM 1:32 WWII training biplanes-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 30 dub 2023, 19:32
od KING TIGER

Re: ICM 1:32 WWII training biplanes-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 30 dub 2023, 19:33
od KING TIGER

Re: ICM 1:32 WWII training biplanes-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 30 dub 2023, 19:35
od KING TIGER
http://www.modelimex.cz
kat.č. 32050
Stearman PT-17/N2S-3 Kaydet
American Training Aicraft

Třetí stavebnice představuje americký dvojplošník Stearman PT-17/N2S-3 Kaydet. Rámečky jsou vloženy do samostatného PE sáčku. Po jeho otevření uvnitř nalezneme čtyři rámečky ze světle-šedé barvy, jeden menší s transparentními díly. Manuál a v něm vložený obtiskový aršík jsou přiloženy samostatně. Výlisky jsou čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou většinou na místech kde moc modeláře nepotrápí a to na vnitřních stranách některých dílů. Na povrchu modelu moc rytí nenalezneme, ale i tak je příjemně jemné k danému měřítku. Především zaujmou pěkně tvořené "panely" vystupující nad povrch letadla a decentně naznačený plátěný povrch na trupu a obou křídlech. Kokpit je v základu vybaven nadmíru pěkně, zapotřebí bude jen doplnit poutací pásy. Jednotlivé sestavy jsou navrženy logicky, a na první pohled nevidím žádnou komplikaci při jejich sestavování. Na modelu určitě zaujme pěkně zpracovaný motor, který je zcela odkrytý. Díky tomu vynikne žebrování na jednotlivých válcích a další detaily. Náročnější modelář nejspíš sáhne po resinové náhradě, která přeci jenom má mnohem jemnější detaily. Před stavbou je zapotřebí si vybrat jaké zbarvení zvolíme a k tomu zvolit správný typ vrtule. Výrobce modeláře na toto krok v manuálu upozorňuje. Na konci stavby je potřeba doplnit veškeré výplety a lanka pro ovládání letadla. V manuálu na straně 17 je jejich rozložení dobře rozkresleno, ale doporučuji si pomoci i fotografiemi dochovaných strojů. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky. Rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před případným poškrábáním. Manuál je srozumitelný a modeláře provede stavbou bez problémů. Na straně č.17 nalezneme i šablonu pro výrobu domácích masek pro transparentní díly. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, nalezneme zde i loga výrobců vrtulí a nechybí ani budíky pro obě přístrojové desky. Na výběr máme ze tří zajímavě zbarvených strojů:
- PT-17, 63d AAF FTD, Douglas, Georgia, 1942
- PT-17, WASP, Avenger Field, Texas, 1943
- N2S-3, 1944

Manuál a rámečky:
manuál 1.jpg

manuál 2.jpg

manuál 3.jpg

manuál 4.jpg

manuál 5.jpg

manuál 6.jpg

manuál 7.jpg

manuál 8.jpg

manuál 9.jpg

manuál 10.jpg

Re: ICM 1:32 WWII training biplanes-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 30 dub 2023, 19:36
od KING TIGER

Re: ICM 1:32 WWII training biplanes-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 30 dub 2023, 19:38
od KING TIGER
http://www.modelimex.cz
Rámečky:
rámeček 1.JPG

rámeček 2.JPG

rámeček 3.JPG

rámeček 4.JPG

rámeček 5.JPG

rámeček 6.JPG

rámeček 7.JPG

rámeček 8.JPG

Skener_20230416 (4).jpg


Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.