Stránka 1 z 1

ICM 1:48 US Aviation Armament-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 07 zář 2021, 15:20
od KING TIGER
ICM 1:48
Kat.č. 48406
US Aviation Armament

Během druhé světové války a v poválečných konfliktech se role letectví výrazně zvýšila. K úspěšným operacím významně přispěly letecké údery a letecká podpora pozemních sil. Množství použité munice se začalo počítat ve velkolepých číslech. Například během aktivní fáze vietnamské války shodilo americké letectvo na Vietnam zhruba 17 milionů bomb.
Účelem bombardování bylo eliminovat ozbrojené formace severního Vietnamu, tak zničit porost džungle ve kterých operovali společně s partyzány. K zasažení cílů na zemi byly použity také neřízené střely různých typů a ráží. Seznam leteckých zbraní obsahoval také zápalnou munici naplněnou napalmem a bílým fosforem. Výsledkem jejich využití byla obrovská území zničené džungle a zemědělských polích.

Seznam výzbroje obsažené v sadě:
BLU-23 ve dvou provedení
BLU-27 ve dvou provedení
LAU-10A
LAU-68
LAU-69A
Mk77
Mk81 lowdrag
Mk81 snakeye
SUU-14A
Mk82 lowdrag
Mk81 snakeye
MER

Společnost ICM vydala novou doplňkovou sadu s americkou leteckou výzbrojí v měřítku 1:48. V klasické krabičce po jejím otevření nalezneme čtyři rámečky střední velikosti ze světle-šedé hmoty a jeden obtiskový aršík. Výlisky jsou čisté, bez otřepů nebo propadlých míst. Stopy po vyhazovačích výrobce umístil pouze z vnitřní strany u některých dílů. Povrchové detaily jsou ostré, pozor si bude potřeba dát při broušení abychom některé vystupující linky omylem nezbrousily. U části výzbroje můžeme volit ze dvou možných "variant", například u Mk81 lowdrag nebo BLUE-23. Manuál pro sestavení je vytištěný na čtyřech stranách formátu A4. Na přední straně jsou vyobrazeny rámečky s rozloženými díly. Uprostřed nalezneme manuál pro sestavení veškeré výzbroje obsažené v sadě. Na poslední straně jsou vyobrazeny barevné bokorysy pro jednotlivou výzbroj společně s rozmístěním jednotlivých obtisků. V dolní části je umístěn rozcestník pro barvy od ICM, Revell a Tamiya, který usnadní hledání potřebných odstínů. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, obsahují popisky a identifikační prvky.

Náhled na krabičku a manuál:
krabička.jpg


Manuál:
manuál 1.jpg

manuál 2.jpg

manuál 3.jpg

manuál 4.jpg


Rámečky:
rámeček 1.JPG

rámeček 2.JPG

rámeček 3.JPG

rámeček 4.JPG

rámeček 5.JPG

Re: ICM 1:48 US Aviation Armament-pohled do krabičky

PříspěvekNapsal: 07 zář 2021, 15:22
od KING TIGER
http://www.modelimex.cz
Rámečky II:
rámeček 6.JPG

rámeček 7.JPG

rámeček 8.JPG

rámeček 9.jpg


Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.
V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily této stavebnice.